آمار TABRIZ SPORT
TABRIZ SPORT

استاندار آذربايجان شرقي:
قبل از اعزام تيم تراكتورسازي به امارات، به تعهدات مالي خود عمل كرديم
 عليرضا بيگي' افزود: قبل از اينكه تيم براي برپايي اردوي 10 روزه عازم امارات شود مبلغ هشت ميليارد ريال به تيم پرداخت شد و تيم با روحيه اي مضاعف به اردو اعزام شد.
وي اظهار داشت: با پرداخت اين مبلغ، تيم هم از نظر مالي و هم از نظر روحي در شرايط خوبي قرار گرفت و اميدواريم كه اين اردو ثمرات خوبي براي تراكتورسازي داشته باشد.
عليرضا بيگي ابراز اميدواري كرد تا تيم تراكتورسازي بتواند در اين فصل يكي از سهميه آسيايي را از آن تبريز كند و موجب شادي هواداران و ايجاد شور و نشاط اجتماعي در بين مردم شود.
وي همچنين به موضوع تعهد مالي وزارت صنايع در قبال تيم هاي ورزشي آذربايجان شرقي اشاره كرد و گفت: پيگير اين تعهد مالي هستيم تا اين مبلغ به حساب باشگاه هاي تبريزي كه وابسته به وزارت صنايع هستند واريز شود تا بخشي از مشكلات مالي اين باشگاه ها برطرف گردد.
وي خاطر نشان كرد : خود وزير صنايع قول كمك 20 ميليارد ريالي وزارت به باشگاه هاي تبريزي را در سال داده اند و اميدوار به جذب به موقع اين مبلغ هستيم.
عليرضا بيگي بيان داشت: براي رسيدن تيم تراكتورسازي به هدف كسب سهيمه آسيايي و حضور در صحنه هاي بين المللي، همواره در كنار اين تيم خواهيم بود و از آن حمايت خواهيم كرد.
تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز از روز چهارشنبه هفته گذشته و براي برپايي اردوي 10 روزه عازم امارات شده است.

رضایت درخشان از وضعیت تیم در ترکیه
 
تیم فوتبال شهرداری تبریز که پنجشنبه هفته گذشته برای برپایی اردو به آنتالیای ترکیه سفر کرده همچنان تمرینات خود را به صورت سه جلسه ای در روز ادامه می دهند وحمید درخشان سرمربی تیم فوتبال شهرداری تبریز وضعیت تیم را در یک هفته سپری شده در اردو مناسب دانسته و انگیزه بازیکنان را در این اردو رضایت بخش توصیف کرده است .

وی همچنین از امیدواری خود برای نیم فصل دوم نیز سخن گفت و ادامه داد اگر تمریناتمان را به همین شکل منظم و با برنامه ادامه دهیم می توانیم عملکرد ضعیف خودمان را در نیم فصل دوم جبران کنیم زیرا در نیم فصل اول به دلیل عدم بدنسازی مشکلات زیادی داشتیم که خوشبختانه این فرصت یک ماهه و اردو باعث شد من برنامه خودم را عملی کرده و تیم را از لحاظ بدنی به شرایط ایده آل برسانم و همچنین این اردو باعث شده همدلی و همت بازیکنان افزایش یافته و مانند یک خانواده باشیم که این نیز می تواند در ادامه مسابقات برای ما بسیار مناسب باشد زیرا تیم از لحاظ روحی و روانی نیز در شرایط خوبی قرار نداشت .

لازم به ذکر است که اردوی شهرداری در ترکیه روز یکشنبه پایان می پذیرد و احتمالا تیم روز دوشنبه به تبریز بازگشته وادامه تمرینات خود را در تبریز سپری کند .


 
سرمربي تيم فوتبال ماشين‌سازي تبريز:
بازيكنان ماشين‌سازي خودشان را باور كنند

 سرمربي تيم فوتبال ماشين‌سازي تبريز گفت: بازيكنان فوتبال ماشين‌سازي بايد خودشان را باور كنند تا به موفقيت برسند.

 به نقل از روابط عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي ماشين‌سازي تبريز، زوران اسميلسكي بعد از اتمام تمرين سه‌شنبه ماشين‌سازي اظهار داشت: تمرينات منظمي را پشت سر مي‌گذاريم و بازيكنان به تدريج با تاكتيك‌ها و تفكرات من سازگار مي‌شوند، اكنون هماهنگي بهتري نسبت به قبل در بين بازيكنان وجود دارد و آنها به درك خوبي از يكديگر رسيده‌اند.
سرمربي تيم فوتبال ماشين‌سازي تبريز گفت: ما با هدف پيروز شدن به ديدار تيم تربيت يزد خواهيم رفت اما اگر سه امتياز را نگيريم حتماً با يك امتياز به تبريز باز خواهيم گشت.
وي ادامه داد: طي روزهاي گذشته در تمرينات، روي ضدحمله‌ها بيشتر كار كرده‌ايم چون ما روز جمعه در يك بازي بيرون از خانه حاضر خواهيم شد و به نظرم مي‌توانيم از تاكتيك ضدحمله استفاده بهتري ببريم و حداقل دو گل بزنيم.
اسميلسكي با اشاره به ديدار اين هفته ماشين‌سازان در يزد تصريح كرد: هميشه به بازيكنانم گفته‌ام كه در بازي‌هاي بيرون از خانه يك گل ضمانت كسب تساوي است اما براي پيروز شدن بايد حداقل دو گل به ميزبان زد، هواداران ماشين‌سازي مطمئن باشند كه ما براي كسب نتيجه صفر ـ صفر به يزد نخواهيم رفت.
وي در عين حال به توانايي‌هاي تيم تربيت يزد اشاره كرد و افزود: تربيت يزد تيم محكمي است كه از قدرت تدافعي خوبي بهره‌مند است.
اسميلسكي اظهار داشت: آنها در 12 بازي هفت گل خورده‌اند كه نشان از استحكام خط دفاعي دارد و در خط حمله هم موفق عمل مي‌كنند، اما تيم ما اعتنايي به جايگاه و آمار مربوط به اين حريف ندارد و براي كسب نتيجه‌اي مطلوب برابر اين تيم صف‌آرايي خواهد كرد.
سرمربي مقدونيه‌اي ماشين‌سازي در خصوص مصدومان و محرومان تيمش نيز گفت: ما براي اين بازي، بازيكن مصدوم نداريم اما محمد شجاع را به دليل سه اخطاره بودن در اختيار نخواهيم داشت كه به جاي وي، از يكي از بازيكنان جوان استفاده خواهيم كرد.
وي در ادامه از بابت به هدر رفتن موقعيت‌هاي تيمش در بازي‌هاي قبلي ابراز نگراني كرد و افزود: بازيكنان خط حمله ماشين‌سازي از موقعيت‌هاي متعددي كه به دست مي‌آورند، تنها يكي را گل مي‌كنند كه به نظر من اين معضل يا ناشي از عدم تمركز مناسب آنهاست و يا اينكه آنها يك تمام‌كننده شش‌دانگ نيستند.
سرمربي تيم فوتبال ماشين‌سازي تبرييز ادامه داد: البته من اين شرايط را هم درك مي‌كنم كه بازيكنان ماشين‌سازي اكنون با يك تغيير سيستم نسبت به اوايل فصل مواجه شده‌اند و زمان لازم بود تا آنها خودشان را با تاكتيك‌هاي جديد وفق دهند، از طرفي هم نتايج بازي‌هاي قبلي و جايگاه فعلي ماشين‌سازي در جدول به نوعي در روحيه بازيكنان تأثير نامطلوبي گذاشته كه رفته رفته اين مشكل هم با خودباوري بازيكنان حل مي‌شود.
اسميلسكي تأكيد كرد: من همواره بر اين موضوع معتقد هستم كه اگر تيمي قدر موقعيت‌هاي گلزني خود را نداند و استفاده كافي از آن نبرد به نوعي در برابر اين نعمت ناسپاسي كرده و بدون شك ضرر آن را خواهد ديد.
وي گفت: هر روز اين نكته مهم را به بازيكنانم گوشزد مي‌كنم كه آنها از فرصت‌هاي گلزني به دست آمده نهايت بهره را ببرند تا عوض زدن گل، گل دريافت نكنيم.
ديدار تيم‌هاي فوتبال تربيت يزد و ماشين‌سازي تبريز از چارچوب بازي‌هاي هفته سيزدهم و پاياني نيم فصل اول ليگ دسته يك فوتبال كشور، از ساعت 14 روز جمعه بيست و چهارم دي در ورزشگاه شهيد نصيري يزد برگزار خواهد شد.

ليگ برترفوتسال: راه ساري ميزبان گسترش‌فولادتبريزاست

در هفته بيست‌ويكم ليگ برتر فوتسال، راه ساري ميزبان تيم گسترش فولادتبريزخواهدبود.

هفته بيست‌ويكم ليگ برتر فوتسال با برگزاري يك مسابقه در روز جاري (چهارشنبه) و فردا (پنجشنبه) پيگيري خواهد شد.
بر اين ‌اساس علم‌وادب مشهد و دبيري تبريز ساعت 16 امروز رودرروي هم قرار مي‌گيرند.
فردا نيز چهار مسابقه در شهرهاي مختلف برگزار مي‌شود.
درديدارهاي مهم فردا تيم راه ساري نيز ميزبان شاگردان محمود خوراكچي درقالب تيم گسترش فولادتبريز خواهد بود.
تيم گسترش‌فولادتبريز هم اكنون با 28 امتياز از 17 بازي در رده ششم جدول رده بندي قرار دارد.
برنامه بازي‌هاي اين هفته به شرح زير است:

چهارشنبه 22 دي
* علم‌وادب مشهد - دبيري تبريز

پنجشنبه 23 دي
* فولادماهان اصفهان - كيش‌اير قم
* پرسپوليس تهران - فيروزصفه اصفهان
* شركت ملي حفاري اهواز - ارژن فارس
* راه ساري - گسترش‌فولاد تبريزراي كميته انضباطي در مورد فوتبال ماشين سازي تبريز صادر شد
 كميته انضباطي فدراسيون فوتبال راي خود را در خصوص تيم ماشين سازي تبريز و تخلفات روي داده در بازي اين تيم با مقاومت سپاسي در هفته دهم رقابت هاي ليگ يك را صادر كرد.

اين كميته پس از بررسي گزارش داور بازي مبني بر حمله ور شدن بهمن كامل و علي رحيمي لاله و همچنين ايوب بايرامي مربي، هومن ثابت پزشكيار و سمند چلبانه مترجم تيم ماشين سازي به داور و فحاشي به وي، اين اعمال را تخلف محسوب و راي خود را صادر كرد.
اين كميته بهمن كامل ، علي رحيمي لاله ، ايوب بايرامي ، هومن ثابت و نيز مترجم تيم را به مدت يك جلسه از همراهي تيم مربوطه در مسابقات رسمي محروم و هر كدام را به پرداخت مبلغ 10 ميليون ريال جريمه نقدي محكوم كرد.
كميته انضباطي همچنين در خصوص تخلف تماشاگران و بوقچي تيم، باشگاه فرهنگي ورزشي ماشين سازي تبريز را به پرداخت مبلغ 50 ميليون ريال جريمه نقدي محكوم و متذكر گرديد كه در صورت تكرار اين گونه تخلفات، ديدارهاي خانگي اين تيم بدون تماشاگر و يا به شهر ديگري انتقال خواهد يافت.
ديدار تيم هاي ماشين سازي تبريز و مقاومت سپاسي شيراز از هفته دهم رقابت هاي ليگ دسته اول با نتيجه مساوي يك بر يك در ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز خاتمه يافته بود.

نوشته شده در ساعت توسط ترختورچی|

رقابت هاي ليگ يك فوتبال در دور رفت به ايستگاه آخر رسيد

رقابت هاي ليگ دسته اول باشگاه هاي كشور روزهاي پنجشنبه و جمعه اين هفته، ديدارهاي پاياني دور رفت را برگزار خواهند كرد
در هفته سيزدهم اين رقابت ها، تيم هاي ماشين سازي و گسترش فولاد تبريز به ترتيب در يزد و مشهد به مصاف تيم هاي تربيت و ابومسلم خواهند رفت.
تيم فوتبال ماشين سازي تبريز كه با روي كار آمدن 'زوران اسميلسكي' دچار تحولاتي شده و هفته گذشته به اولين بردش با اين سرمربي مقابل شهرداري ياسوج دست يافت.
البته ماشين سازي پيش از آمدن اين مربي مقدونيه اي نيز مقابل حريفان خصوصا در خارج از خانه خوب ظاهر مي شد اما توانايي حفظ نتيجه را نداشت و با آمدن اسميلسكي به اين توانايي نيز دست يافته است.
ماشين سازي تاكنون دو برد، شش تساوي و چهار باخت به دست آورده و با 12 امتياز از 12 بازي رده اي بهتر از سيزدهم ندارد.
اين تيم با ريشه تبريزي در اين هفته ديدار سختي مقابل تيم تربيت يزد كه همواره از مدعيان ليگ يك بوده دارد و كسب نتيجه تساوي خارج از خانه مقابل اين تيم كه ماشين سازي تبحر خاصي در آن دارد، مي تواند بهترين نتيجه باشد.
البته تربيت يزد نيز در اين فصل برد زيادي مقابل حريفان نداشته و تنها سه برد در كارنامه دارد اما به خاطر كسب هشت تساوي و تنها يك باخت با 17 امتياز در رده سوم جدول گروه الف فرار گرفته است.
به هر حال اگر ماشين سازي بتواند در اين بازي به پيروزي دست يابد مي تواند خود تا رده هاي دهم و يازدهم جدول بالا بكشد اما در غير اين صورت و كسب تساوي و يا باخت، در همان رده دوازدهم باقي خواهد ماند.
تيم فوتبال گسترش فولاد تبريز نيز كه با برد پيام مخابرات فارس در هفته گذشته، خود را به عنوان مدعي گروه ب معرفي كرد، در اين هفته در مشهد به مصاف ابومسلم اين شهر مي رود.
اين تيم كه با 20 امتياز و با تفاضل گل كمتر نسبت به تيم 20 امتيازي نساجي، در رده چهارم قرار گرفته با تيم هاي اول و دوم جدول نيز يك امتياز اختلاف دارد و كسب پيروزي مقابل ابومسلم براي اين تيم در حكم قرار گرفتن در جمع مدعيان ليگ يك خواهد بود.
گسترشي ها نيز با لوكا بوناچيچ روي نوار پيروزي قرار گرفته اند و سه برد متوالي در كارنامه ثبت كرده اند.
البته ابومسلم نيز نيم نگاهي به رده هاي بالاي جدول دارد و در صورت كسب پيروزي در اين بازي، مي تواند بالاتر از گسترش فولاد قرار گيرد چرا كه اين تيم هم اكنون با 18 امتياز در رده ششم جدول رده بندي گروه ب قرار گرفته است.
شهرداري بندرعباس با شهرك صنعتي كاوه تهران، مقاومت سپاسي شيراز با داماش گيلان، مس رفسنجان با پيام مشهد و فولاد يزد با داماش دورود در روز پنجشنبه و اتكا گلستان با سازمان همياري اراك، فولاد نطنز با گل گهر سيرجان، شهرداري ياسوج با نفت مسجد سليمان، مس سرچشمه كرمان با صنعت ساري، استقلال اهواز با برق شيراز، پيام مخابرات فارس با نساجي مازندران، آلومينيوم هرمزگان با شيرين فراز و سپيد رود رشت با ايرانجوان بوشهر در روز جمعه ديگر ديدارهاي اين هفته را برگزار مي كنند.
اين رقابت ها پس از برگزاري اين هفته، تا روز هشتم بهمن ماه جاري تعطيل خواهد بود و تيم هاي حاضر در آن، از بيست و پنجم دي ماه جاري تا دهم بهمن ماه سالجاري براي نقل و انتقال بازيكن و گرفتن يار جديد فرصت دارند


احمدپاسی: ماشین سازی افتخارفوتبال تبریزاست

تیم فوتبال ماشین سازی تبریزباتنهاگل سه امتیازی احمدپاسی مهاجم گلزن خود،پیروزی شیرین خانگی رادرمصاف باشهرداری یاسوج کسب کرد.

پاسی درگفتگوی اختصاصی با سایت خبری باشگاه ماشین سازی دبیری تبریزتیمش راشایسته کسب پیروزی دراین دیداردانست وافزود: موقعیت خوبی فراهم شده بودتاتحت تاثیرتاکتیک برترتیمی وهدایت هوشمندانه "اسمیلسکی" شهرداری یاسوج راباشکست بدرقه سازیم.
وی ادامه داد: مابازی روانی رابمعرض نمایش گذاشتیم وبارهاموقعیت گلزنی خلق کردیم که بیانگرتشدیدبرنامه های تهاجمی تیم بودولی اندوخته ماهمان یک گل بودکه البته منجربه اخذ3 امتیازشیرین این مسابقه شد.
پاسی اضافه کرد: می توانستیم دراین پیکارباگل های بیشتری برتری خانگی رادرحضورانبوه تماشاگران مشتاق ،که درحمایت ازتیم وبازیکنان سنگ تمام گذاشتند،تجربه کنیم.
مهاجم جوان وآینده دارتیم فوتبال ماشین سازی افزود: خوشحالم که تلاش همبازیانم رابابثمررساندن گل پیروزی تکمیل کردم.
پاسی ، ماشین سازی راافتخارفوتبال تبریزعنوان کردوگفت: ازاینکه درعضویت این تیم محبوب وریشه دارفوتبال باشگاهی کشورهستم احساس غروردارم./


هنگامه‎ی بازگشت به سوی مردم / همیشه مردم‎اند که می‎توانند آخرین گره‎ها را باز کنند

خلیل غلامی: آقای جعفری مدیر عامل باشگاه تراکتور سازی اخیرا با انتشار بیانیه‎ای خواستار حمایت مالی هواداران از باشگاه شد. همیشه این جور بازگشتن‎ها به سوی مردم برای من جالب بوده است. من با خواندن این بیانیه از دو جهت غمگین شدم: 1. چه بلایی بر سر تیم محبوب تراختورسازی خواهد آمد و 2. پیش‎ترها ایشان بیانیه صادر کردند که هواداران شرکت کننده در تهران یا شهرهای دیگر ارتباطی با باشگاه ندارد و...


وقتی از وضعیت‎های پیش آمده درمانده می‎شویم به سوی مردم باز برمی‎گردیم. همیشه مردم‎اند که می‎توانند آخرین گره‎ها را باز کنند. همین مردم هم چنان از ورود به استادیوم مشکلات زیادی را تحمل می‎کنند،- از خدمات ترابری همچنان بی‎بهره‎اند،- صدای اعتراض‎شان به گوش کسی نمی‎رسد. آقای جعفری اخیرا گفته بود که اعتراضی به محرومیت کرار نخواهیم داشت.

پرسش من این است که، چه حسابی روی مردم می‎توان باز کرد در حالی که در اولویت چندم تصمیمات قرار دارند؟ نه تنها او، بلکه دیگر دست اندرکاران باشگاه پیوند شایسته و بایسته‎ای با هواداران ندارند و هنوز هم هیچ نشانه‎ای از آن دیده نمی‎شود.

مطمئن باشید با این پیوند تار عنکبوتی نمی‎توان انتظاری بیش از این از سوی مردم داشت.

درست است که هواداران آذربایجانی حاضرند از هر گونه اقدامی به سود تیم محبوب‎شان فرو نگذارند، ولی این نه به خاطر من و شما که به خاطر علاقه‎شان به تیم خودشان است. فکر و اندیشه‎ی ما همواره به دلیل در حاشیه ماندن به هدر می‎رود: حاشیه‎ای شامل دست اندرکاران باشگاه و مردم. دوری گزیدن از مردم و بی‎اهمیت بودن بدانان از لزومات طرز تفکر قرون وسطایی ماست.

در سویی قرار می‎گیرندکه ارتباط یک طرفه با مردم حاصل می‎شود: ارتباطی از بالا به پایین. و نه ابدا چیزی که ممکن باشد به آن بالاها برسد. آن بالاترها فقط صدای‎شان می‎رسد و پایین‎ترها باید فقط اطاعت امر کنند. این گونه طرز تفکر سال‎هاست که بایکوت شده است. گوش مردم دیگر بده‎کار این صداها نیست. هر آن چه تشخیص مردم است (که گاه هم به اشتباه) به آن عمل کرده و تبلیغ‎اش را روا می‎دارند. وقتی به خاطر یک علم یا بیرق قرمز گرفتار می‎شوند، یا با خراب شدن دستگاه کارت خوان دم دروازه می‎مانند، و بدتر از همه چیز، در سردرگمی تماشای بازی خارج از خانه قرار می‎گیرند، باید بیش از این‎ها بی‎خیال همه‎ی اتفاقات باشند که دست یاری دراز کنند. ولی من به عنوان یک هوادار کوچک می‎دانم که در شرایط بد از سر بی‎خیالی کارهای بزرگی می‎کنند و بیرق تراختور را هم چنان برافراشته نگاه می‎دارند. چشمان آنان با یک علامت پرسش دیگر هم چنان خواهد درخشید. اینان اگر دست یاری بیارند نه به خاطر مدیر عامل باشگاه و نه کس دیگر، بلکه به همان علاقه‎شان به تیم‎شان خواهد بود. و آقای جعفری عزیز باید مغزشان را بیش از این بفشارند تا به منابع مالی پر رونقی راه یابند، مثل تیم‎های دو قلوی مرکز که هر از گاهی کام‎شان را شیرین می‎کند.

کسانی که آقای شفق را تخطئه کردند که نتوانسته از عهده‎ی منابع مالی باشگاه درآید و هزینه‎های زیادی دم دست گذاشت، هم اینک خود در چاه افتاده‎اند. فرق آقای شفق با این کادر در این است که او بیش از این‎ها با مردم همراه بود. اگر هم از مردم انتظاری داشت نا به جا نبود.
نوشته شده در ساعت توسط ترختورچی|

 

بازیکنان قیمتی جذب شده به تراکتور با کمترین بهره از آنها ,چه کسی از این ماجرا سود میبرد؟

تیم تراکتور چند روز قبل اسماعیل قروی را نیز از دست داد.بازیکنی که میتوانست آینده خوبی را داشته باشد و کمک زیادی به تیم تراکتورکند بدون هیچ سودی تراکتور آن را نیز از دست داد. عرفان اولروم-محمد صادق طاهری-علی مولایی-میثم منیعی-رسول خطیبی و ... بازیکنانی که هر کدام میتوانستد وزنه خوبی برای تیم باشند ولی هر یکی به دلایلی شرایط حضور در ترکیب و تیم را از دست دادند . با نگاهی به ارقام داده شده به این بازیکنان میتوان به این فکر فرو رفت که چه دستهایی پشت پرده این نقل و انتقالات بود که باعث حضور آنها در تیمی مردمی مثل تراکتور بوده اند و باعث رد و بدل شدن پولهای کلانی شده اند ولی بدون استفاده و سود برای تراکتور یا رفته اند یا در نیکمت بوده اند. براستی چه کسی از این اتفاقات سود میبرد و کدام دلالها از این ماجرا بهره کافی به جیب برده اند؟آیا تیم تراکتور منبع تغذیه مالی برای دلالان شده است؟

سایت متحد هوادران


ماشین 1 شهرداری یاسوج 0

 

عصر امروز از سری رقابتهای لیگ دسته اول  باشگاه های کشور تیم ماشین سازی تبریز توانست بر حریف خود غلبه کند. این دیدار که در تبریز  برگزار شد ماشین سازان توانستند حریف مدعی و قدرتمند خود را با یک گل شکست دهند. شهرداری یاسوج که در جام حذفی توانست دوب آهن را شکست دهد ، در صورت برد ميتوانست به صدر جدول تکیه بزند.

تیم ماشین سازی بعد از آمدن زوران اسمیلیسکی مربی اسبق پتروشیمی که محبوبیت خاصی نیز در تبریز دارد، چهره دیگیری از خود به نمایش گذاشته و در واقع میتوان گفت زوران تیم را متحول کرده است . ماشین با این برد 12 امتیازی شد و همچنان در رده سیزده گروه خود قرار گرفت. اما باید گفت که اختلاف امتیاز در این گروه بسیار نزدیک است و زوران میتواند با کسب امتیاز در هفته های آتی حتی چشم به بالای جدول نیز داشته باشد.

تیم ماشین سازی از تیمهای قدیمی کشور و قدیمیترین تیم آذربایجان محسوب میشود که محبوبیت خاصی نیز میان فوتبالدوستان دارد.نتایج سایر دیدارهای امروز لیگ آزاذگان به شرح زیر است:


*داماش گيلان يک – شهرداري بندرعباس صفر
* کاوه تهران 2 – اتکا گلستان يک
*گل‌گهر سيرجان يک – مقاومت سپاسي شيراز صفر
* همياري اراک يک – مس رفسنجان صفر
* پيام مشهد صفر – تربيت يزد صفر
*داماش درود صفر – ابومسلم مشهد صفر
*برق شيراز صفر – مس سرچشمه کرمان صفر
*شيرين فراز کرمانشاه صفر – استقلال اهواز يک
* نساجي مازندران 3 – سپيدرود رشت صفر
* ايرانجوان بوشهر 4 – آلومينيوم هرمزگان صفر


لیگ یک فوتبال: گسترش فولادتبریزروی نوارپیروزی گام برمی دارد

دیدارتیم های فوتبال گسترش فولاد تبریزوپیام مخابرات شیرازبابرتری تیم میزبان به پایان رسید.

گزارش سایت خبری باشگاه گسترش فولاد تبریزحاکی است تیم فوتبال گسترش فولاد تبریزموفق شدبا یک گل برتیم پیام مخابرات شیرازفائق آید.
این دیدار در زمین اختصاصی
گسترش فولاد واقع درشرکت بنیان دیزل تبریزبرگزارشد وطی آن تیم آبی پوش گسترش فولاد با گل دقیقه 78 مصطفی چترآبگون توانست صاحب هرسه امتیازکامل این مسابقه شود.
بیش از7 هزارنفرشاهدتلاش بازیکنان دوتیم دراین پیکاربودند.
این رقابت ازکادرمسابقات لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشوربرگزارشد وقضاوت آنراغلامرضاجباری به کمک علیرضاآذروندومحمدرضامدیرروستابرعهده داشتند.
علی فرهنگ از
گسترش فولاد تبریزوعلی اسدی - مصطفی کارگشا وبهمن داستانی ازپیام مخابرات شیرازباکارت زردداورمسابقه جریمه شدند.
محمدمهدی دادرس مدیرعامل وغلامرضاسمندرعضوهیئت مدیره باشگاه
گسترش فولاد تبریزازجمله تماشاگران ویژه این دیداربودند.
همچنین جمع کثیری ازمدیران ومسئولان گروه سرمایه گذاری "دریک" نیزبرای تماشای این مسابقه درورزشگاه حضورداشتند.


شست مشترک مديران باشگاه‌هاي گسترش فولاد و سايپا در تبريز برگزار شد

مديران باشگاه هاي فرهنگي ورزشي گسترش فولاد و سايپا طي نشستي مشترک درتبريز راه‌هاي همکاري و تعامل هرچه بيشتر دو باشگاه را مورد بحث و بررسي قرار دادند.

اين نشست با حضورمحمدرضا زنوزي مطلق (مالک باشگاه گسترش فولاد)، آرش کوشا (مديرعامل باشگاه سايپا)، محمدمهدي دادرس (مديرعامل باشگاه گسترش فولاد)، حميدحسين زاده (عضوهيئت مديره باشگاه گسترش فولاد)، خليل سپهرسبحاني (قائم مقام باشگاه سايپا)، غلامرضا سمندر(عضوهيئت مديره باشگاه گسترش فولاد)، ناصرشهبازي (معاون ورزشي باشگاه سايپا) وجمعي ديگر از مسئولان دو باشگاه در تبريز برگزار شد.

کوشا مديرعامل باشگاه سايپا با اظهار خشنودي از توفيقات گروه سرمايه گذاري "دريک" به مديريت محمدرضازنوزي مطلق، گسترش فولاد تبريز را قطب جديدي درنظام باشگاهداري کشور ارزيابي و ابراز اميدواري كرد اين باشگاه به واسطه مديريت محمدمهدي دادرس و همراهي اعضاي هيات مديره پيشرفت هاي قابل توجهي را در صحنه فعاليت هاي داخلي و نيز مسابقات بين المللي را تجربه نموده و براي ورزش کشورمان افتخارآفرين باشد.

محمدرضازنوزي مطلق مالک باشگاه گسترش فولادتبريز نيز در اين نشست، سرمايه گذاري درعرصه ورزش را کمک به جوانان لايق ايراني دانست و از توسعه سرمايه گذاري هاي ورزشي اين گروه به ويژه در امر احداث مجموعه بزرگ ورزشي براي بهره برداري از ورزشگاه 40 هزارنفري اختصاصي با کليه امکانات پيشرفته روز دنيا خبر داد.

محمدمهدي دادرس مديرعامل باشگاه گسترش فولاد تبريز نيز، اشتراکات دوباشگاه را براي آغازهمکاري هاي فيمابين مورد تاکيد قرار داد و افزود: باشگاه گسترش فولادتبريز يکي ازموفق ترين باشگاه هاي خصوصي حال حاضر کشور است.

وي کسب سهميه سوم ليگ برتر توسط اين باشگاه را براي فوتبال تبريز حائز اهميت دانست و گفت: گسترش فولاد تبريز نامي پاينده در ورزش ايران عزيز اسلامي براي تاريخ کشوربه يادگار خواهد گذاشت که کسب سکوهاي ورزشي و اخلاقي زمينه ساز آن است.


اسميليسكي خبر داد:
حضور 2 بازيكن بلژيكي در تمرين‌هاي فوتبال ماشين‌سازي تبريز

سرمربي تيم ماشين‌سازي تبريز در راستاي تقويت تيم فوتبال ماشين‌سازي از حضور دو بازيكن بلژيكي در تمرين‌هاي اين تيم خبر داد.

زوران اسميليسكي اظهار داشت: در بازي مقابل تيم شهرداري ياسوج بايد با پنج گل پيروزي مي‌شديم.
وي افزود: در اين بازي مهاجمان تيم ماشين‌سازي فرصت‌هاي فراوان گلزني را به هدر دادند و همين امر موجب شد كه دقايق پاياني با استرس بازي كنيم.
اسميليسكي ادامه داد: ما به سه امتياز اين بازي به شدت احتياج داشتيم و خوشبختانه توانستيم روند تساوي‌هاي پي در پي تيم را پاره كنيم كه اميدواريم پيروزي‌هاي ماشين‌سازي تداوم داشته باشد.
سرمربي تيم ماشين‌سازي تبريز ضمن تبريك به تيم شهرداري ياسوج به علت ارائه بازي جوانمردانه تصريح كرد: از فردا دو بازيكن بلژيكي در تمرينات تيم ماشين‌سازي حضور مي‌يابند كه يكي در پست مهاجم و ديگري در خط هافبك بازي مي‌كند و يكي از اين دو بازيكن قبلاً در يك تيم زنجاني عضويت داشته و من زماني كه مربي پتروشيمي تبريز بودم بازي وي را مشاهده كرد.
اسميليسكي اضافه كرد: تيم ماشين‌سازي در حال حاضر براي تقويت خود به چند بازيكن نيازمند است و اينكه بازيكنان خارجي باشند يا ايراني مهم نبوده، بلكه تاثيرگذاري اين بازيكنان در بهبود نتايج ماشين‌سازي اولويت اول است.
بر اساس اين گزاش، تيم ماشين سازي عصر امروز با يك گل تيم شهرداري ياسوج را شكست داد و اين نخستين پيروزي ماشين‌سازي با رهبري زوران اسميليسكي بود.
ماشين‌سازي با هدايت زوران در دو بازي قبلي خود دو تساوي دست يافته بود، اين تيم در تبريز مقابل مقاومت سپاسي به تساوي يك بر يك رضايت داده و در نطنز نيز با همين نتيجه تيم فولاد اين شهر را موقف كرده بود.
زوران اسميليسكي سابقه مربيگري تيم پتروشيمي تبريز را در دو فصل گذشته داشته كه در سال اول تيم پتروشيمي تبريز در آستانه صعود به مرحله پلي آف از ادامه رقابت‌ها بازماند.
سال دوم حضور "زوران " بعد از آغاز مسابقات ليگ دسته اول بوده و زماني كه پتروشيمي تبريز بدون وي در انتهاي جدول قرار داشت اين مربي را فراخواند و وي موفق شد تيم پتروشيمي را در ليگ يك حفظ كند.
از زماني كه "زوران " مسئوليت فني تيم ماشين‌سازي را بر عهده گرفته است، روند بازي‌هاي اين تيم تغيير يافته و نظم بازي و كارهاي تاكتيكي در بازي اين تيم به خوبي مشهود است.
تيم ماشين‌سازي در آخرين ديدار خود در نيم فصل به مصاف تربيت يزد مي‌رود.


بازیکنان تراکتورسازی شارژ مالی شدند

در روزهای اخیر شنیده می‌شد که بازیکنان تراکتورسازی نیز مانند بعضی از تیمهای لیگ برتری مشکلی مالی دارند اما مسئولان این باشگاه که در لیگ دهم به دنبال کسب سهمیه آسیا هستند، سه‌شنبه مبلغی از قرارداد بازیکنانشان را پرداخت کردند تا این تیم با آسودگی خاطر به اردو برود و تمریناتشان را با انگیزه بیشتری ادامه دهند.

گفتنی است؛ بازیکنان و کادر فنی تیم تراکتورسازی چهارشنبه ساعت 9 صبح به سمت امارات پرواز کردند.


سومین روز اردوی سرخپوشان تراکتورسازی


تيم ساعت 9 تمرينات خود را در سالن النصر ادامه داد.بازيكنان بعد ار گرم كردن وكشش ،تمرينات خود را بصورت فشرده انجام دادند همچنين عباس محمدي و ترائوره ،اولين جلسه تمرينات خود را در دبي شروع كردند.

تيم بعد از بازگشت از تمرين،با صرف نهار و استراحت ،خود را براي تمرين عصر، كه ساعت 19:30 در باشگاه النصر انجام خواهد گرفت ،آماده مي نمایند.

 

نوشته شده در ساعت توسط ترختورچی|

آقای کمالوند لطفا آرامش . . .

این روزها مصاحبه آقای کمالوند با برخی رسانه ها در مورد مطالبات بازیکنان تیم تراکتور آنقدر بیشتر شده که هر خبرگزاری را که باز می کنیم می توانیم شاهد انواع و اقسام مصاحبه های ایشان و در واقع درد و دل های ایشان باشیم که در مورد مشکلات مالی است اما نکته قابل توجه در مورد این مصاحبه های رنگارنگ آقای کمالوند زمانی جالب تر می شود که می بینیم ایشان 3 روز هم هست که در تمرینات تیم شرکت نمی کند.

ایشان در مصاحبه ای حتی این ادعا را مطرح کرده بودند که بهتر است مسئولان تیم را به اردو نفرستند و در واقع به جای این کار مشکلات مالی بازیکنان را حل کنند، من باب این مسئله باید متوجه باشیم که در تمام ایران و اکثر باشگاههای فوتبال ایران از این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند و در واقع باشگاهی در ایران به جز معدودی باشگاه را سراغ نداریم که این مشکلات را نداشته باشند، اما سوالی که مطرح است این است که چرا باید در چند مورد اظهارات و مصاحبه های جنجالی سرمربی تراکتور موجبات ایجاد شبهات زیادی شود که چند مورد آن آنقدر جالب توجه شود که یک هوادار از خود بپرسد مگر آن باشگاه مدیرعامل ندارد؟ وی در جای اعلام می دارد که اکثر بازیکنان او به خاطر او تا بحال دست به اعتصاب نزده اند و اگر از این به بعد این کار را صورت دهند وی جلوی این کار نخواهد گرفت! یا ایشان در جای دیگر گته اند که چون اکثر بازیکنان در اوایل فصل با او طرف بوده اند دیگر نمی تواند پاسخ آنها را بدهد و اظهاراتی از این دست که بپرسیم شما چگونه سرمربی تیم هستید که با این اظهارات سعی دارید در تیم تراکتور تشنج ایجاد کنید که حتی تا جای که حرمت مدیر عامل باشگاه تراکتور هم زیر سوال رود، اگر مشکلات مالی اینقدر در تیم زیاد است چرا تا بحال بازیکنی در مورد این مشکلات چون بازیکنان صبا مصاحبه ای را صورت نداده اند؟ می پرسیم چرا هم اینک که تیم در شرایط بهتری در جدول قرار دارد دوست دارید از آب گل آلود ماهی بگیرید و شرایط را بحرانی جلوه دهید.

این اظهارات بی شک در شرایط کنونی آرامش حاکم بر هواداران را بر هم بزند در حالی که می دانیم باشگاه تراکتور بعنوان معدود باشگاهی در ایران است که پیش قسط اول قرارداد بازیکنان را تمام و کمال پرداخت کرده و در حالی که موعد پیش قسط دوم هم رسیده سعی دارد این مبالغ را در اسرع وقت به حساب باشگاه واریز کند و ایمان داریم آقای جعفری این کار را در اسرع وقت انجام خواهد داد، اما سوالی که مطرح است این است که چرا آقای کمالوند دوست دارد در این مقطع با وارد آوردن فشار مضاعف بر پیکر باشگاهاتیم را به شرایط مبهمی سوق دهد! تراکتور این روزها به آرامش نیاز دارد و باید در شرایط بهتری به تمرین و بالا بردن روحیه خود اقدام کند، آیا بهتر نبود آقای کمالوند از تجربه مطبوعاتی خود عقلا در این زمینه استفاده می کرد و با بیان این موضوع که بهتر بود اردو برگزار نمی شد اما به جای آن پول بچه ها پرداخت می شود جو و آرامش حاکم در میان بازیکنان و هواداران را بر هم نمی زد! چرا که این کار بی شک دود اش به چشم همین باشگاه خواهد رفت.

البته بر این موضوع هم واقف هستیم که مشکلات مالی در ادامه کار می تواند شرایط را برای تیم تراکتور سخت تر کند و در اینجا امیدواریم که آقای جعفری مدیرعامل باشگاه تراکتور تمام توان خود را صرف بهبود شرایط مالی باشگاه معطوف کنند تا این مشکلات به حداقل برسد اما نکته ای که در این میان حائز اهمیت است این است که آرامش این تیم باید به هر نحو حفظ شود چرا که بر هم خوردن هرگونه آرامش تیم می تواند تمام رشته ها را پنبه کند، پس توصیه ای که می توانیم به آقای کمالوند داشته باشیم بی شک مراعات بیشتر در مصاحبه ها و کلام است تا شرایط برای تیم اوج گرفته تراکتور وخیم تر نشود.

http://www.tractorchelar.com/


مشكلات مالي تيم تراكتورسازي از محل منابع استاني تامين مي شود


مديرعامل باشگاه تراكتورسازي تبريز گفت: مشكلات مالي تيم از محل منابع استاني تامين مي شود.

'محمد حسين جعفري' افزود: مسوولان استاني براي تامين بخشي از هزينه هاي تيم، منابعي را تعريف كرده اند و در روزهاي آتي بخشي از مشكلات مالي باشگاه، از اين طريق برطرف مي شود.

وي اضافه كرد: هزينه اردوي تيم در امارات تامين شده و اين تيم در موعد مقرر يعني شانزدهم دي ماه جاري تبريز را به مقصد اين كشور ترك خواهد كرد.
جعفري گفت: در تلاش هستيم تا مشكلات مالي تيم را به طور ريشه اي حل تا تيم با خيالي راحت به دنبال تحقق اهداف خود باشد.
وي خاطر نشان كرد: باشگاه در قبال بازيكنان و كادر فني تعهداتي دارد و خود را موظف به انجام اين تعهدات مي داند و بازيكنان و كادرفني تيم نبايد از بابت دستمزد ناراحتي و نگراني داشته باشند.
وي ضمن قدرداني از تلاش مسوولان استان براي برطرف كردن مشكلات مالي باشگاه، افزود: مسوولان استان كارهاي خوبي در اين زمينه انجام داده اند و پس از طي مراحل اداري مبلغي به حساب باشگاه واريز خواهد شد.
تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز كه با 34 امتياز از 20 بازي در رده چهارم جدول رده بندي جاي گرفته پس فردا و براي برپايي اردوي 10 روزه در امارات عازم اين كشور مي شود.


تراكتورسازي بيشتر از سرخابي‌ها طرفدار دارد

احمدعليرضا بيگي امروز پس از برگزاري جلسه هيأت رئيسه ليگ دسته اول كه به ميزباني تبريز برگزار شد؛ اظهار داشت: از اعضاي هيأت رئيسه ليگ آزادگان تشكر كرده و بايد عنوان كنم كه از روزي كه تراكتورسازي و شهرداري به ليگ برتر آمدند، استقبال عمومي از فوتبال به شدت بيشتر شده است. 
وي ادامه داد: با استقبال از فوتبال توسط تبريزي‌ها، از گرفتاري‌ها و ناهنجاري‌هاي عمومي نيز كمتر شده است و در سطح استان جوانان زيادي به سمت فوتبال آمده‌اند. 
بيگي با اشاره به اينكه مشكلات تراكتورسازي برطرف شده است؛ خاطرنشان ساخت: آمار نشان مي‌دهد از بين 2 ميليون تماشاگري كه از فصل گذشته تاكنون مسابقات فوتبال را از نزديك تماشا كرده‌اند، تعداد هواداران تراكتورسازي بيشتر از هواداران 2 تيم استقلال و پرسپوليس بوده است.


اینجا تبریز است قلب فوتبال ایران

تبریزپایگاه مهمی درفوتبال ایران محسوب می شود. این خطه ازکشورمان ازدیربازمهدبزرگانی بوده که درفوتبال ایران شهره شده وباتن پوش ملی دررده های مختلف سنی درخشیده اند.

جایگاه قابل اعتنای تبریزدرفوتبال ایران نه تنهاموجب تغذیه تیم های باشگاهی بلکه موجب تقویت بدنه تیم ملی دردوره های پیشین شده واین شهرازحیث صدوربازیکن به سایرتیم های داخلی بویژه دوقطب گذشته فوتبال پایتخت یعنی استقلال وپرسپولیس ازبیشترین سهمیه وآماربالائی برخورداراست.
به این اسامی دقیق شوید: کاظم محمودی - یونس باهنر - محمدفرشباف - داوودرستمی - علیرضااکبرپور - ایوب اصغرخانی - جاویدشکری - مرحوم رضاحسن زاده - اسماعیل حلالی - ستارهمدانی - سیروس دین محمدی - حسین خطیبی - محمدسالک جباری - حبیب پاک نژاد - محمدعلی ابراهیمیان - کریم باقری - رسول خطیبی - ناصرفراستی - علی باغمیشه - حسین خطیبی - جابرانصاری - ابوالفضل حاجی زاده - مهدی نوری - علی اکبراستاداسدی و...بازیکنانی بودندکه ازتبریزبرخاستندودرفوتبال ایران خودی نشان دادندوکریم باقری ورسول خطیبی ازدل فوتبال تبریزبه اروپا وبوندسلیگای آلمان ولیگ جزیره درانگلیس راه یافتند.
غنای فوتبال تبریزموجب شده دراعصارمختلف نامدارانی همچون ناصرحجازی - واسیلی گوجا - یوآن دومیترو - ایوان پاول - بوریس تیبیلف - مرحوم حسین فکری - محمدبیاتی - آصف نمازاف - گارنیک مهرابیان - فیروزکریمی - ناصرابراهیمی - حسن روشن - فرهادکاظمی - مجیدجهانپور - حمیدندیمیان - بیژن ذوالفقارنسب و... درتیم های این خطه درکسوت مربی قبول مسئولیت کنندوبه تبع قاعده فوتبال حرفه ئی چهره های سرشناس نظیروحیدمظاهری - مهدی تارتار - عباس آقائی - علیرضادلیخون - علی زارعی - کوروش برمک - علی انصاریان - محمدرضاطهماسبی - سعیددقیقی - عباس آقائی - محمدنصرتی - آندرانیک تیموریان و...درگذشته وامروزدوران بازیگری خودرادرتیم های تبریزی سپری کنند.
ازنسل گذشته فوتبال هم نامدارانی همانندحسن آذرنیا - احدشیخ لاری وغلامرضاباغ آبادی درتیم های مختلف باشگاهی ایران مربیگری کرده اندواین نشان ازقدرت برترفوتبال تبریزدرکلیه سطوح می دهد.
توپچی های تبریزی هم اینک درقالب تیم های لیگ برتری تراکتورسازی وشهرداری وتیم های لیگ یکی ماشین سازی وگسترش فولادوتیم های لیگ دوئی گسترش فولادنوین ومس سونگون باعث ایجادشوروهیجانی مضاعف درفوتبال کشورشده اندودرخشش تراکتورسازی می تواندنام فوتبال این شهررادرآسیابلندآوازه کند.
به یادداشته باشید اینجا تبریزاست قلب فوتبال ایران.تب فوتبال دراین دیاربالاست واشتیاق همگانی باعث شده علاقه به توپ گردتاحداعلائی فزونی یابدبطوریکه ازپیروجوان پیگیروقایع فوتبالی تیم های این خطه اندوگل سرسبدآنان هم تراکتورسازی است.
اماتیم اوج گرفته تبریزی یعنی گسترش فولادتبریزبالوکابوناچیچ ومدیری نام آشناهمچون محمدمهدی دادرس درصددکسب سهمیه سوم لیگ برتری برای فوتبال تبریزاست واین اتفاق مبارک می تواندتبریزراپایتخت جدیدفوتبال ایران ملقب کندکه البته بسترآن برای محقق شدن بسی آماده است.
ماشین سازی غول خفته فوتبال تبریزهم بامدیریت برادران دبیری وهدایت فنی یک مربی دوست داشتنی بنام زوران اسمیلسکی درحال بیدارشدن برای احرازجایگاه شایسته نام این تیم قدیمی وپرآوازه ایران است واینها نشانه های آشکاری برای بازگشت تبریزبه دوران طلائی فوتبال است.
تبریزبهترین وخونگرم ترین ودوست داشتنی ترین وپرشورترین تماشاگران فوتبال راداردوآوازه این سرمایه های راستین وواقعی البته فراترازمرزهاگسترش یافته وتوجه کنفدراسیون فوتبال آسیارابه این نیروی عظیم ودارائی انسانی جلب ساخته است: آری اینجاتبریزاست قلب فوتبال ایران. / اسد فلاح /

 

نوشته شده در ساعت توسط ترختورچی|

آقاي كمالوند چه كسي تماشاگر را آرام مي كند؟

فراز كمالوند سر مربي تيم تراكتور بي تامل مصاحبه مي كند و شايد به علت علاقه اي كه به خوزه مورينيو دارد اين گونه علاقمند به سخنراني است و از اين رو است كه به سخنان او گوش مي دهيم فراز كمالوند در دو اظهار نظر جالب اعلام مي دارد كه از كميته انضباطي فدراسيون فوتبال سپاس گزار است كه عادلانه رفتار كرده اند و آن حكم سنگين را به جاسم كرار داده اند زيرا خود باشگاه هم براي اين بازيكن عراقي كه بخش اعظمي از موفقيت تراكتور در فصل جاري به او مربوط بوده و در بازي با پرسپوليس علي رغم مشتي كه از محمد نوري بازيكن پرسپوليس خورده است 5 جلسه محروم و 10 ميليون جريمه شده دست به تعيين جريمه زده است و از سوي ديگر از قطبي گله دارد كه به چه دليل مهدي كياني را با خود به قطر برده اند و او را حذف كرده و دوباره به تبريز برگردانده اند زيرا حالا با مهدي كياني رو به رو است كه نيازمند دلداري دارد و شرايط روحي او براي ادامه بازيها مناسب نيست اين دو اظهار نظر فراز كمالوند ما را بر آن داشت كه سوال بزرگي را مطرح كنيم و آن پرسش اين است كه چه كسي دردهاي عاشقان تراكتور و تبريز را درمان ميكند؟

 

آقاي كمالوند كه تا اين اندازه داراي طبع لطيف بوده اند كه نگران حذف  مهدي كياني از تيم ملي هستند و همه مي دانستند كه اين تيم ملي كه نصرتي را بدون زوج موفقش يعني اسدي دعوت مي كند و از سوي ديگر مردي به نام ابوذر رحيمي را در تيم ملي نگاه مي دارد به طور حتم كياني را نمي خواهد پس چرا نگران دل هزاران طرفدار تراكتور نيست كه خيلي راحت مي بينند كه مدير عامل باشگاه از راي ناعادلانه كميته انضباطي سپاس مي گويد و حالا سرمربي تيم هم براحتي از اين راي دفاع و مخالفين اين راي را كساني مي داند كه آتش به هيزم كميته انضباطي مي اندازند  بايد بگوئيم كه بسيار متاسفيم كه مي بينيم مسئولين اول تصميم گيري در تيم تراكتور تا اين اندازه دور از روحيه مردمان دلاورآذربايجان هستند شايد جناب كمالوند و يا جعفري ندانند اما در طول تاريخ مردم آذربايجان هيچگاه از ظلمي كه بر آنها رفته سپاس گزاري نكرده اند و سابقه نداشته كه در هيچ زمينه اجتماعي چنين برخوردي را داشته باشند كه مدير عامل و سر مربي اين تيم داشته اند خوب همه به ياد داريم در بحبوبه فروش امتياز تيمها به شهرستانها قرار بود كه پيكان به آذربايجان پيشنهاد شود تا اين تيم نماينده اي در ليگ  برتر داشته و شايد به گونه اي تراكتور به ورطه فراموشي سپرده شود اما مردم تبريز اين پيشنهاد را نپذيرفتند و آنقدر مبارزه كردند تا تراكتور با همت خود و طرفدارانش به ليگ برتر آمد امروز همين داستان را در مورد گسترش فولاد مي بينيم كه در ليگ يك چگونه دلاوري مي كند اين اتفاق سال گذشته شهرداري انجام داد و به ليگ برتر آمد و همگان ديده اند كه شهرداري چگونه در برابر استقلال و پرسپوليس و تيمهاي بزرگ ديگر اين ديار ايستاده اند اما امروز شاهديم كه تراكتور خيلي راحت به اشتباه كميته انضباطي شادباش هم مي گويد از آقاي كمالوند مي پرسيم شما در چه جايگاهي بوديد كه از راي كميته انضباطي تشكر كرديد؟ آيا اين مسئله خيلي بزرگ بود كه حداقل سكوت مي كرديد و يا اعلام مي كرديد ناچاريد راي اين كميته را بپذيريد اما راي بايد متناسب با جرم باشد؟ امروز بر روي سكوهاي ورزشگاه يادگار امام شاهد هستيم كه افت تماشاگران بيشتر شده است و در ديدار با شهرداري تبريز كه بازي بسيار مهمي براي دو تيم تبريزي بوده و در روز ماقبل تعطيلي برگزار مي شد تماشاگران كمي حضور داشتند آِيا اين افت تماشاچي ناشي از همين بي اهميت دانستن دردهاي طرفداران تراكتور نيست ؟ دردهائي اين تماشاچي را چه كس بايد درمان باشد؟ تماشاچي كه با بليط الكترونيكي و بي مهري در ورزشگاه رو به رو است وقتي اين واكنش ضعيف و حقيرانه را از سوي دست اندركاران تيمش مي بيند مي تواند دلخوش به آنها باشد ؟آقاي كمالوند بسيار به شما و مدير عامل باشگاه ايراد داريم كه چنين آسان راي ناعادلانه كميته انضباطي را پذيرفتيد و دم نزديد و گوئي نمي دانيد كه تبريز ديار دلاوران بوده و هست.

http://www.tractorchelar.com/


خطیبی پیام آور پیروزی گسترش فولادتبریز

هفته يازدهم ليگ دسته اول فوتبال باشگاه‌هاي ايران تيم‌ گسترش فولادتبریزتوانست باغلبه برسپیدرودرشت دومین پیروزی متوالی خودرابا هدایت لوکابوناچیچ وگلزنی رسول خطیبی جشن بگیرد.

به گزارش سایت خبری باشگاه گسترش فولادتبریز، هفته يازدهم رقابت‌هاي ليگ دسته اول فوتبال باشگاه‌هاي ايران با برگزاري 5 ديدار همزمان پيگيري شد.
در حساس‌ترين ديدار گروه دوم آلومينيوم هرمزگان يك بر صفر نساجي مازندران را شكست داد تا با 20 امتياز به صدر جدول اين گروه برسد. نساجي نيز 17 امتيازي باقي ماند و بهترين فرصت براي صدرنشيني اين گروه را از دست داد.
مس سرچشمه كرمان ديگر تيم صدرنشين اين گروه با 2 گل شيرين فراز را شكست داد تا اين تيم هم با 20 امتياز و تفاضل گل كمتر نسبت به آلومينيوم در مكان دوم جدول گروه دوم قرار بگيرد.
گسترش فولادتبریزنیزباهدایت فکورانه وموفق لوکابوناچیچ ازسدسپیدرودرشت گذشت تاحرکت مستمرخودرابه سمت صدرجدول رده بندی بطورپیوسته ادامه دهد.
رسول خطیبی سرگروه تیم فوتبال گسترش فولادتبریزدراین دیداربازهم هنرگلزنی خودرابروزدادوتنهاگل برتری تیمش راوارددروازه تیم میزبان نمود.
*نتايج كامل روز اول هفته يازدهم رقابت‌هاي ليگ دسته اول:
تربيت يزد صفر – همياري اراك صفر
پيام فارس يك – داماش دورود يك
مس سرچشمه كرمان 2 – شيرين فراز كرمانشاه صفر
سپيدرود رشت صفر – گسترش فولاد تبريز يك
آلومينيوم هرمزگان يك – نساجي


لیگ یک فوتبال: ماشین سازی تبریزبایک امتیازارزشمندبه تبریزبازگشت

دیدارتیم های فولادنطنزوماشین سازی تبریزازهفته یازدهم مسابقات لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشوربه تساوی انجامید.

گزارش سایت خبری باشگاه ماشین سازی تبریزحاکی است دراین دیدارکه بعدازظهرامروز / جمعه 10 دی / درنطنزبرگزارشددوتیم به نتیجه تساوی 1 - 1 رضایت دادند.
ابتداتیم میزبان باگل دقیقه 5 مصطفی شجاعی ازماشین سازی پیش افتادولی سجادعرفانی دردقیقه 82 ازروی نقطه پنالتی برای ماشین سازی گل تساوی رابثمررسانید.
این دومین نتیجه تساوی متوالی برای ماشین سازی تبریزبه رهبری زوران اسمیلسکی است.
در هفته يازدهم ليگ جام آزادگان و در گروه الف، تيم فوتبال مقاومت سپاسي شيراز با يك گل نفت مسجدسليمان را شكست داد و با 19 امتياز در صدر جدول قرار گرفت.
در ديگر بازي هاي اين گروه شهرداري بندرعباس و اتكاي گرگان به تساوي دو بر دو رضايت دادند، داماش گيلان در زمين خود با نتيجه دو بر يك از سد گل گهر سيرجان گذشت، مس رفسنجان با 4 گل كاوه تهران را در هم كوبيد، ديدار تيم هاي فولاد نطنز و ماشين سازي تبريز با تساوي يك بر يك به پايان رسيد، شهرداري ياسوج ميهمان خود پيام مشهد را دو بر يك شكست داد و ديدار تيم هاي تربيت يزد و همياري اراك بدون گل پايان يافت.
در جدول رده‌بندي اين گروه مقاومت سپاسي با 19 امتياز در صدر قرار دارد و تربيت يزد، نفت مسجد سليمان و شهرداري بندرعباس با 16 امتياز در رده‌هاي دوم تا چهارم جاي گرفته‌اند.
هم چنين در گروه "ب" اين رقابت ها تيم فوتبال مس سرچشمه با دو گل شيرين فراز كرمانشاه را شكست داد و با توجه به شكست ايران جوان بوشهر مقابل استقلال اهواز به تنهايي در صدر جدول اين گروه قرار گرفت.
در ديگر ديدارهاي اين گروه فولاد يزد با يك گل از سد ابومسلم مشهد گذشت. صنعت ساري با همين نتيجه برق شيراز را از پيش رو برداشت، استقلال اهواز با نتيجه دو بر يك ايران جوان بوشهر را مغلوب كرد، ديدار تيم هاي پيام مخابرات شيراز و داماش لرستلان با نتيجه يك بر يك مساوي خاتمه يافت، سپيدرود رشت در زمين خود با يك گل از گسترش فولاد تبريز شكست خورد و آلومينيوم هرمزگان با همين نتيجه ميهمانش نساجي مازندران را برد.
در جدول اين گروه تيم هاي مس سرچشمه و آلومينيوم هرمزگان با 20 امتياز در رده هاي اول و دوم جدول قرار دارند.


كمالوند: قطبي كه مي‌خواست كياني را خط بزند چرا او را به قطر برد/ 5 جلسه محروميت براي كرار عادلانه است

فراز كمالوند سرمربي تراكتورسازي معتقد است كه 5 جلسه محروميت براي جاسم كرار از طرف كميته انضباطي حكم عادلانه‌اي است. او در اين خصوص مي‌گويد:«‌ 5 جلسه محروميت و همچنين يك جلسه محروميت كه حاصل از اخراج كرار بود مطمئنا براي باشگاه تراكتورسازي سنگين تمام مي‌شود. ولي اين حكم مي‌تواند عادلانه باشد و ما به رأي كميته انضباطي و آقاي شريفي احترام مي‌گذاريم.»

كمالوند در پاسخ به اين سوال كه فكر مي‌كنيد كه با توجه به حركات كرار محروميت او كم بود؟ تأكيد مي‌كند:«‌ مگر ما در ليگ برتر چند بازي انجام مي‌دهيم كه بگوييم محروميت كرار كم بوده است؟ در ضمن در برنامه نود مشخص شد كه او بازيكن پرسپوليس را نزده است، هر چند كه ابيد گفت حركات او به هيچ عنوان درست نبود و من خودم يك هفته كرار را بيرون كردم و باشگاه هم 40 ميليون تومان او را جريمه كرد.»

كمالوند در مورد خط خوردن مهدي كياني از تيم ملي مي‌گويد:«‌قطبي يك مربي است و بايد به تفكراتش احترام گذاشت ولي من يك سوال دارم. اگر قطبي قرار بود كياني را خط بزند پس چرا او را به قطر برد؟ آيا قطبي از سبك بازي و توانايي‌هاي كياني اطلاع نداشت؟ و آيا قبل از اردوي قطر نمي‌دانست كه او به دردش خواهد خورد يا خير؟ بعد از بازي كياني بدون اينكه خانواده‌اش را ببيند بلافاصله به اردوي تيم ملي رفت ولي در نهايت خط خورد و حالا بايد 20 روز روي شرايط روحي و رواني اين بازيكن كار كنيم تا به حالت عادي برگردد.»


کرار: می خواهم زودتر به میادین برگردم


انتظار نداشتم 5 جلسه‌ محروم شوم. من در درگيري‌هايي كه به وجود آمد، خيلي مقصر نبودم.فكر مي‌كنم محروميت پنج جلسه‌اي براي من زياد است.

كرار جاسم، هافبك عراقي تيم تراكتورسازي كه در ديدار با پرسپوليس به دليل با هافبك اين تيم و كمك داور بازي درگير شده بود،5 جلسه از بازي براي تيمش محروم شد و بايد جريمه ده ميليون توماني را هم بپردازد. او اميدوار است كه تبريز‌ي‌ها محروميتش را كمتر كنند.
كرار مي‌گويد:«انتظار نداشتم 5 جلسه‌ محروم شوم. من در درگيري‌هايي كه به وجود آمد، خيلي مقصر نبودم.فكر مي‌كنم محروميت پنج جلسه‌اي براي من زياد است. من براي جريمه ده ميليوني چندان اعتراضي ندارم و فقط می خواهم زودتر به میادین برگردم و دوران محرومیتم زودتر تمام شود. »
كرار كه در اردوي تيم ملي عراق است، توضيح مي‌دهد:« در مدت حضورم با تمام وجود براي تراكتور بازي كرده‌ام. درحال حاضر هم در اردوي آمادگي تيم ملي عراق حضور دارم. با اين وجود اميدوارم كميته انضباطي به خاطر مردم تبريز هم كه شده در حكم پنج‌جلسه محروميتم تجديد نظر كند، تا من بتوانم دوباره در خدمت تيم و هوادران پورشور تبريزي باشم.»
وی در مورد بازی مقابل تیم ملی ایران می گوید:« من بعد از تیم ملی کشورم طرفدار تیم ملی ایران هستم اما چون در حال حاضر پیراهن تیم ملی عراق را بر تن دارم با تمام وجود برای این تیم بازی می کنم و برای تیم ملی ایران هم آرزوی موفقیت دارم.»


فوتسال لیگ برتر: پنالتی های هدررفته وتوقف دبیری درشیراز

تیم فوتسال دبیری تبریزدربازی خارج ازخانه مغلوب تیم لبنیات ارژن شیرازشد.

به گزارش سایت خبری باشگاه ماشین سازی دبیری تبریزدر اين بازي كه در سالن سردار شهيد ابوالفتحي شهر شيراز برگزار شد، تيم ميزبان با نتيجه 5 بر يك به برتري دست يافت  به رده چهارم جدول رده بندي رقابت های لیگ برترفوتسال باشگاه های ایران صعود كرد.
حميد شجاع (2 گل) و ياسر شهوند، حميد جعفري و مرتضي كشاورز، گل هاي تيم ارژن شيراز را به ثمر رساندند و تنها گل تيم دبيري تبريز هم از روي نقطه پنالتي دوم توسط احمد صفري به ثمر رسيد.
اميرعلي صديقي دو پنالتي براي تيم دبيري تبريز از روي نقطه اول و دوم را از دست داد.
وحيد عرض پيما، قضاوت اين بازي را كه در حضور دو هزار تماشاگر برگزار شد، به عهده داشت


شكست گسترش فولاد تبريز از فيروز صفه اصفهان در هفته نوزدهم
 تيم فوتسال گسترش فولاد تبريز با قبول شكست خانگي مقابل فيروز صفه اصفهان در هفته نوزدهم رقابتهاي ليگ برتر، از قافله مدعيان عقب ماند

 اين ديدار كه عصر روز پنج شنبه با حضور نزديك به چهار هزار تماشاگر در سالن شش هزار نفري پورشريفي تبريز برگزار شد، تيم ميزبان در لحظات پاياني بازي و در حالي كه بازي دو بر دو مساوي بود با نتيجه سه بر دو از ميهمان خود شكست خورد و با توجه به برتري پنج بر يك لبنيات ارژن فارس مقابل دبيري، به رده پنجم جدول رده بندي سقوط كرد.
گلهاي گسترش فولاد را در اين ديدار بهنام عطايي و شهرام شريف زاده به ثمر رساندند و در مقابل بهادري، جابري و شاهرخي زننده گلهاي فيروز صفه در اين بازي بودند.
قضاوت اين ديدار را عليرضا عبدالغني و اصغر عليبيگي بر عهده داشتند.
گسترش فولاد با از دست دادن سه امتياز بازي 28 امتيازي باقي ماند و فيروز صفه جمع امتيازات خود را عدد 27 رساند.

نوشته شده در ساعت توسط ترختورچی|

تيم فوتبال تراكتورسازي در اردوي امارات به مصاف النصر مي‌رود.
 
 فراز كمالوند پس از بازي با شهرداري تبريز تمرينات تراكتورسازي را به مدت يك هفته تعطيل اعلام كرد تا بازيكنان اين تيم بتوانند استراحت كنند.
تراكتورسازي بعد از اين تعطيلي از 15 الي 25 دي راهي امارات مي شود.
اين تيم در اين اردو دو بازي تداركاتي برگزار مي كند. يكي از اين بازي ها ديدار با النصر امارات است و حريف ديگر هنوز مشخص نيست.
جاسم كرار بازيكن عراقي تيم تراكتورسازي نيز كه هنوز ميزان محروميت او از سوي كميته انضباطي فدراسيون مشخص نشده به اردوي تيم ملي عراق براي جام ملت هاي آسيا ملحق شده است.


رکورد تاریخی تراکتور؛ 4 برد متوالی برای اولین بار

تیم تراکتورسازی تبریز با پیروزی مقابل شهرداری رکورد جدیدی در بردهای متوالی در تاریخ حضورش در لیگ ثبت کرد. این چهارمین برد پیاپی تراکتور در لیگ برتر فصل جاری بود و رکورد قبلی این تیم در بردهای پیاپی که 3 برد بود شکسته شد. تراکتور در این فصل از هفته هفدهم تاکنون مقابل نفت آبادان، پرسپولیس، راه آهن و شهرداری به پیروزی رسیده است و با 12 امتیازی که کسب کرده، جایگاه خود در جدول را ارتقا داده است.

تراکتور در لیگ های 56، 68، 71، 72 و 77 موفق به ثبت سه برد متوالی شده بود. آخرین بار در لیگ 77 بود که این تیم در سه بازی متوالی مقابل ابومسلم مشهد(2-1) ذوب آهن(2- صفر) و بانک ملی تهران(4-1) پیروز شده بود.


 

کمالوند: بازیکنان از جان مایه گذاشتند

كمالوند: در تراكتورسازي نظم و مديريت حرف اول را مي زنند

سرمربي تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز گفت: مديريت و نظم در تيم حرف اول را مي زنند و بازيكن سالاري و يا مربي سالاري در اين تيم وجود ندارد.

فراز كمالوند پس از برد يك بر صفر تيمش مقابل شهرداري تبريز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: مديريت خوبي در راس باشگاه قرار دارد و همين مديريت خوب ، يكي از عوامل موفقيتهاي به دست آمده تيم تاكنون بوده است.

وي اضافه كرد: تراكتورسازي روند رو به رشدي را طي مي كند و در چهار هفته اخير نتايج خوبي مقابل حريفان گرفته كه كمتر تيم شهرستاني موفق به انجام آن در ليگ شده است.

كمالوند با اشاره به بازي خوب بازيكنان تيمش مقابل شهرداري تبريز ، گفت: بازيكنان در اين ديدار از جان مايه گذاشتند و موقعيت خوبي هم به دست آوردند اما تنها يكبار موفق به بازكردن دروازه حريف شدند.

وي خاطرنشان كرد: فوتبالي كه تراكتورسازي ارايه مي دهد قابل تحسين است و اگر سهميه آسيايي هم نگيرد باز قابل احترام است.

وي با ابراز خوشحالي از كسب سه امتياز اين بازي، افزود: تيم هاي سپاهان و مس كه بالاتر از ما و در رده هاي دوم و سوم جدول رده بندي قرار دارند هر دو در تبريز بايد با ما بازي كنند و بازي در تبريز براي هر تيمي سخت و دشوار است.
كمالوند گفت: فوتبالي هم كه از سوي شهرداري در اين ديدار ارايه شد، كاملا با استراتژي دفاعي بود و قابل احترام است چرا كه ما نيز در برخي از بازي هايمان، همانند شهرداري با سيستم دفاعي بازي مي كنيم.

ديدار تيمهاي همشهري تراكتورسازي و شهرداري تبريز از هفته بيستم رقابت هاي ليگ برتر با گل دقيقه 95 محمد نصرتي كه از روي نقطه پنالتي به ثمر رسيد به نفع تراكتورسازي به پايان رسيد تا اين تيم با 34 امتياز و با تفاضل گل كمتر نسبت به سپاهان و مس در رده چهارم قرار گيرد.

'حميد درخشان' سرمربي تيم فوتبال شهرداري تبريز نيز در مصاحبه مطبوعاتي پس از بازي حاضر نشد و تيمش با توجه به نتايج ديگر بازي ها، با 20 امتياز و سقوط شش پله اي در رده هفدهم جاي گرفت.


حضور تماشاگران با صندلي و بيهوش شدن هوادار تراكتورسازي

دربي تبريز بين تيم‌هاي تراكتورسازي و شهرداري از ساعت 15 در ورزشگاه يادگار امام برگزار شد و با نتيجه يك بر صفر به سود تراكتوسازي خاتمه يافت. 

*اين ديدار در حالي برگزار شد كه هواداران تبريزي استقبال زيادي از اين بازي انجام ندادند و حدود 10 هزار تماشاگر در ورزشگاه بازي را از نزديك تماشا كردند. 

*هواداران تراكتور 15 دقيقه قبل از آغاز بازي با در دست داشتن شاخه گل و صندلي به كنار زمين رفتند و با پرچمي درخواست رفع محروميت كرار جاسم را داشتند. 
كميته انضباطي فدراسيون فوتبال كرار جاسم را به علت تحريك تماشاگران در ديدار برابر پرسپوليس و خسارت وارده بر ورزشگاه يادگار امام تا اطلاع ثانوي محروم كرده است. 

*يكي از هواداران تراكتورسازي پس از اعلام پنالتي در وقت‌هاي اضافه نيمه دوم بيهوش و با آمبولانس به بيمارستان منتقل شد. 
اين دومين هوادار تراكتورسازي است كه در اين فصل بيهوش مي‌شود. يكي از تماشاگران اين تيم در ديدار نفت نيز به بيمارستان انتقال يافته بود. 

*ميرمعصوم سهرابي، مديرعامل باشگاه شهرداري تبريز براي ورود به ورزشگاه با مشكل روبرو شده بود. در ابتدا ماموران حراست مانع ورود وي شدند و پس از چند دقيقه با وساطت يكي از مسئولان وارد ورزشگاه شد.


درخشان:
داورعامل باخت شهرداري در داربي بود
تراكتورسازي بيشتر از ما قدرت نداشت


سرمربي تيم فوتبال شهرداري تبريز گفت: داور عامل باخت تيم شهرداري در دربي تبريز شد.

 حميد درخشان كه تيمش در دربي تبريز با يك گل مغلوب تراكتورسازي شد، تيمش را مستحق اين شكست ندانست و گفت: هر دو تيم بازي خوبي به نمايش گذاشتند؛ همه چيز اين بازي، پاياپاي دنبال مي‌شد تا اينكه داور پنالتي نادرستي را در دقيقه 94 به سود تراكتورسازي گرفت و حق ما ضايع شد. در اينكه او پنج دقيقه وقت تلف شده گرفت هم جاي سوال است و گرفتن آن پنالتي اشتباه هم كه بحث ديگري است.

وي افزود: معتقدم داور تحت تاثير فشار طرفداران تراكتورسازي قرار گرفت و به سودشان آن پنالتي را اعلام كرد. هر دو تيم صاحب موقعيت‌هاي گلزني متعددي شدند كه از دست رفت. البته نوع بازي تراكتورسازي تفاوتي با بازي‌هاي قبلي‌اش نداشت؛ اين تيم تا پشت محوطه جريمه تيم بسيار خوبي است، اما داخل محوطه توان بالايي ندارد. در مقابل اين تيم ما بود كه بايد در خود تغييراتي ايجاد مي‌كرد تا نتيجه بگيرد.

درخشان گفت: طبيعي بود كه تراكتورسازي در حضور تماشاچيانش فشار زيادي روي دروازه تيم ما بياورد، اما من از عملكرد بازيكنانم راضي هستم كه فوتبال منطقي را مقابل اين تيم ارايه كردند. بايد توجه داشت كه بازيكنان شهرداري تجربه بسيار كمتري نسبت به نفرات حريف‌شان داشتند. با اين حال خوب كار كردند.

وي با اشاره به برنامه تيمش در تعطيلات ليگ، خاطرنشان كرد: پس از استراحت يك هفته‌اي كه خواهيم داشت، تمرينات را آغاز كرده و در حال تدارك اردو در كيش هستيم. من از پيشرفت فني تيم در مدت حضورم راضي هستم و مي‌توانيم در تعطيلات نيم‌فصل، تيم آماده‌تري را روانه مسابقات كنيم.

سرمربي تيم شهرداري با ابراز رضايت نسبت به نتايجي كه تيمش در هفته‌هاي اخير گرفته، گفت: از نتايج شهرداري در مدت حضورم راضي هستم. آنها در سه بازي نيم‌فصل دوم هم نتايج قابل قبولي نسبت به سه بازي ابتدايي‌شان گرفتند. شهرداري در اين مقطع از دور رفت امتيازي نگرفت اما اكنون چهار امتيازي از سه بازي گرفتند. اين شرايط راضي‌كننده است و در ادامه بهتر هم مي‌شود.


حبیب گردانی : تبریزی باشی و در شهر خودت هو شوی خیلی حس بدی دارد!

مصاحبه با حبیب گردانی بازیکن با استعداد و چپ پای تیم شهرداری تبریز بعد از باخت در دربی آذربایجان بسیار خود گویای مسایل روی داده در روی سکوهای استادیوم بزرگ یادگار امام تبریز بود.

*آقای گردانی بازی چطور بود؟

از نظر من بازی متعادلی بود، ما در طول هفته بر روی کار تاکتیکی تراکتور کار کرده بودیم و کاملا می دانستیم آنها از کجا حمله خواهند کرد، تمرینات ما براساس نظم تیمی استوار بود و کاملا به سبک بازی تیم تراکتور آشنا بودیم، ما هم موقعیت های زیادی داشتیم و تیم تراکتور هم، اما آنچه که بیش از همه کاملا واضح بود این بود که ما با فوتبالی که ارائه دادیم نشان دادیم که بازیکنان شایسته ای داریم. ما به بازیکنان تراکتور اجازه می دادیم تا پشت محوطه جریمه ما بیایند ولی آنجا برایشان برنامه داشتیم چرا که آنها با سد محکمی برخورد می کردند چرا که ما می دانستیم اصول و سبک کار بازیکنان تراکتور چه است و مجبور می شدند انجا توپ را لو دهند، در کل بازی خوبی بود و ما مستحق باخت نبودیم.

*در مورد اعلام ضربه پنالتی چه نظری دارید؟

من در آن صحنه در کنار گردانی بودم و مطمئن هستم داور در آن صحنه اشتباه کرد و تحت تاثیر جو استادیوم سوت زد، گرچه تراکتور برای رسیدن به دروازه ما به جز اعلام ضربه پنالتی چاره ای برای اش نمانده بود ولی همین جا می گویم که آن ضربه پنالتی نبود.

*اعتراض شما به داور بعد از سوت بازی برای چه بود؟

آن صحنه اصلا پنالتی نبود، ولی متاسفانه رفتار داور مسابقه با بازیکنان شهردای اصلا خوب نبود، ایشان بسیار زننده رفتار می کردند و در ان صحنه هم اشتباه کردند، به داور نگاه هم می کردیم به ما کارت زرد نشان می داد از آقای قهرمانی انتظار این برخورد را نداشتیم. انصاریان، گردانی، دقیقی و خیلی از بازیکنان ما مصدومیت های شدیدی برداشتند ولی داور از کنار اینها می گذاشت.

*جو استادیوم چگونه بود، آیا فکر می کردید هواداران اینگونه از شما استقبال کنند؟

باور کنید آن رفتاری که دیروز با ما شد اصلا شایسته هواداران تبریزی نبود، دیشب از ناراحتی نخوابیده ام و بسیار ناراحت بودم، در رختکن حتی نای بلند شدن هم نداشتیم و همگی بازیکنان سرخورده بودند، دیشب فکر می کردم مگر می شود بچه تبریز باشی و حتی از دقیقه 70 به بعد حتی توسط همشهریان خود هو شوی، باور این جریان برایم سخت بود همگی بازیکنان شهرداری از این وقایع متاثر بودند، اتفاقی که در روی سکوها افتاد نشان داد ما در تبریز غریب هستیم، بچه تبریز باشی و در تبریز غریب باشی بسیار سخت است.

*به نظر شما چرا اینگونه رفتار برای شما اتفاق افتاد؟

این وقایع بعد از دقیقه 70 بازی شروع شد، ما روی بازی تراکتور برنامه ریزی کرده بودیم و خیلی خوب توانسته بودیم راههای نفوذ تراکتور را ببندیم این یک بازی منطقی مبتنی بر نظم تیمی بود که به خوبی توانستیم اجرایش کنیم، از آن دقایق به بعد که تراکتور نمی توانست بر روی دروازه ما خطر ساز باشد به یکباره جو استادیوم بدتر شد، توپ دست ما می افتاد ما را هو می کردند و حتی به خطا ها هم رحم نمی کردند به عنوان بازیکن تبریز در استادیوم متاثر شدم، از خودم پرسیدم مگر ما تیم این شهر نیستیم، همامی دروازه بان ما در پایان بازی و از این رفتار هواداران خیلی دلسرد شده بود، به نظرم آنها شعار معروفشان را که در حمایت از تمام تیم های تبریز بود را به یکباره به فراموشی سپردند و رفتار بدی با تیم شهرشان کردند که به نظر من بسیار ناراحت کننده بود.

*آیا حمایت تماشاگران می توانست روند حرکتی شهرداری را متحول کند؟

اگر حتی ده درصد و یا بیست درصد ما را حمایت کرده بودند الان در بالای جدول بودیم اما تا بدین لحظه که چنین اتفاقی نیفتاده است، گرچه ما سال گذشته با بضاعتی که داشتیم رکوردی تاریخی را برای فوتبال شهر تبریز به ارمغان آوردیم که کمتر تیمی در ایران آن رکورد را می تواند دیگر به جا بگذارد اما آنها به یکباره آن رکورد را هم فراموش می کنند.

*پس از هواداران دلخور هستید؟

نه، هیچ دلخوری ندارم، من هم بچه تبریز هستم ولی انتظار نداشتم که اینقدر با ما را رفتار بدی داشته باشند، شاید من از همشهریانم انتظار زیادی دارم.

*با این اوصاف و با این ناراحتی که از هواداران دارید نیم فصل دوم رو چگونه می بینید؟

مطمئن باشید ما در نیم فصل دوم بسیار متحول تر بازی خواهیم کرد، شهرداری ثابت خواهد کرد با اتکا به جوانان تبریزی می توان در لیگ موفق هم بود، آن روزها نزدیک است در اینجا از همه تشکر می کنم که تیم شهرداری را حمایت کردند ولی ما باز خواهیم گشت و این بار با اقتدار بازی خواهیم کرد.


گسترش فولاد تبريز مقابل آلومينيوم هرمزگان به برتري رسيد


تيم فوتبال گسترش فولاد تبريز در هفته دهم رقابت هاي ليگ دسته اول باشگاه هاي كشور مقابل آلومينيوم هرمزگان تيم دوم گروه ب به برتري دست يافت.

در اين ديدار كه عصر روز جمعه در زمين چمن اختصاصي بنيان ديزل تبريز برگزار شد، تيم ميزبان با نتيجه دو بر يك ميهمان خود را مغلوب ساخت و اولين پيروزي خود با 'لوكا بوناچيچ' سرمربي جديدش را تجربه كرد.
گل هاي تيم ميزبان را رسول خطيبي در دقايق بيستم و دوم وقت هاي تلف شده نيمه دوم به ثمر رساند و تك گل آلومينيوم هرمزگان را احمد مومن زاده در دقيقه 45 بازي وارد دروازه گسترشي ها كرد.
تيم گسترش فولاد تبريز با كسب سه امتياز اين بازي ، 14 امتيازي شد و با یک پله صعود در رده هفتم جدول رده بندی قرار گرفت.

 

نوشته شده در ساعت توسط ترختورچی|

هفته نوزدهم

تراکتور- شهرداری

پنج شنبه 2 دیماه 89 ساعت 15

پخش از شبکه سهند


 

تراکتورسازی - شهرداری؛داربی تبریز تشنه تماشاچی

دو تیم تراکتورسازی وشهرداری روز پنجشنبه  درحالی  برای سومین بار در کمتر از5ماه گذشته رودرروی هم قرار می گیرندکه هر دو تیم نسبت به آخرین دیدار خود از سری رقابت های جام حذفی شرایط متفاوتی را تجربه می کنند که می تواند حساسیت بازی فردا را دو چندان کند .

ازطرفی تراکتور با توجه به نتایج کسب شده در هفته های اخیربرای این دیدار حساب ویژه ای باز کرده ، تراکتوریها امیدوارند با بجا گذاشتن رکورد 4برد پیاپی هم موقعیت خود را درجدول رده بندی در میان تیم های مدعی تثبیت کند وطبق برنامه تنظیمی برای دور برگشت که کسب حداکثر امتیازات خانگی رامد نظردارند عملی شود .

،این دیدار برخلاف دو دیدار قبلی برای تماشا گران تبریزی هم بدلایل یاد شده از حال وهوای دیگری برخوردار خواهد بود چراکه اگر دربازی رفت  بدلیل مسائل انظباطی ومحرومیت تماشاگران این دیداردریک فضای خاص  که یک دیدار پربرخورد خصوصا از طرف میزبان راشاهد بودیم ، ولی در عوض در رویاروی دوم از نوع حذفی  که تماشاگران هم انطوری که انتظار می رفت استقبال خوبی به عمل نیاوردند وتنها حدود 7هزارنفر در ورزشگاه حضور پیدا کرده بودند اما همه دنبال پیروزی تراکتور بودند ، وقتی این اتفاق درحالتی تقریبا غیر متعارف با گل های بیشتری در حال رقم خوردن بود نکته جالب همدلی تماشاگران تراکتوری با شهردارچی ها شد که با شعار" عیبی یوخ"و"آذربایجان تیم لری فرق یوخدی رنگلری"سعی کردند حداقل ازتیم همشهری دلجوی کرده باشند ،

دیدار امروز با انگیزه وتصمیم متفاوت با گذشته هم برای تراکتور هم برای شهرداری خواهد بود ،چرا که شهرداری  هم از بابت دفاع ازموقعیت خود در جدول وبه فراموشی سپردن شکست سنگین جام حذفی که سرمربی این تیم معتقد است یک فلسفه دیگری داشت ازانگیزه های خاصی برخوداراست و مطمئنا دوتیم با تمام توان خود در مقابل هم صف آرای خواهند کرد .

این بازی در روی سکو ها هم بدلیل شرایط تیم تراکتور سازی اینبار حالت متفاوتی را برای تیم میهمان یعنی شهرداری رقم خواهد زد ...گفتنی اینکه تراکتور بجز جاسم کرار همه بازیکنان خود را در اختیار دارد واز طرفی شهرداری هم بدون محروم ومصدوم برای این بازی احساس کمبود نمی کند .


کمالوند : برای 3 امتیاز به بازی میرویم


طی گفتگوی با فراز کمالوند از آخرین وضعیت تیم جویا شدیم

آقای کمالوند فرمودند : وضعیت بدنی بچه ها الحمدا... خوب است . بعد از بازی های فشرده اخیر که انجام دادیم در طول هفته تمرینات سبکی انجام دادیم تا خستگی بچه ها کمتر شده و خدا رو شکر الان در فرم ایده ال هستیم

و در ادامه افزود : دو تیم تراکتور و شهرداری در 4 هفته اخیر نتایج مطلوبی کسب کردند و هر دو تیم به سه امتیاز بازی نیاز مبرمی دارند ما برای برد به زمین میرویم و انشاا... با 3 امتیاز شیرین این بازی بتوانیم در جدول ردبندی صعود کرده و بتوانیم طرفداران خود را شاد کنیم

آقای کمالوند در ادامه  اضافه کرد : برای این بازی تمامی بازیکنان به غیر از کرار را در اختیار داریم و هیچ مصدوم و محروم دیگری نداریم

آقای کمالوند طی درخواستی از هواداران خواستار حضور پرشور و بی حاشیه خود در این بازی شدند

tractorspor.ir

 


کیانی : میتوانیم جزء دو تیم اول جدول باشیم

آقای کیانی از بازی قبل و برد شیرین خارج از خانه مقابل راه آهن برامون بگید ؟ برد شیرینی بود خدا رو شکر توانستیم در بازی خارج از خانه 3 امتیاز بازی را بدست بیاوریم  بازهم بچه ها همت بخرج دادن تا بتوانیم با ادامه این روند بتوانیم به صدر جدول نزدیک بشیم

با توجه با برد پرگل تراکتور در بازی حذفی مقابل شهرداری فکر نمی کنید بچه ها با غرور به بازی فردا بیان و این طرزفکر مشکل ساز بشه ؟ نه ، اصلا اینجوری نیست شهرداری تیم خیلی قوی هستش و بچه های ما مغرور نمیشن وفردا محکمتر از بازی قبل بازی میکنیم و انشاا... بتونیم 3 امتیاز بازی رو بدست بیاریم

با توجه به روند رو به رشد تیم ، آیا این تعطیلات به ضرر تراکتور نیست ؟ تعطیلات روی همه تیمها تاثیر داره و تیم دچار افت میشه . انشاا... با تمهیداتی که کادر فنی دارند و با اردوی که در امارات داریم و با انجام بازی های تدارکاتی بتوانیم این شرایط رو به رشد رو اد امه دهیم و امیدوارم به امید خدا بتوانیم فردا با یک برد خوب بتوانیم قبل از تعطیلات به رده بالای جدول صعود کنیم

از تیم ملی و دعوت دوباره خود بگید ؟خوشحالم که توانستم نظر آقای قطبی رو جلب کنم و انشاا... با سعی و تلاش مضاعف بتوانم برای تیم ملی سرباز خوبی باشم

با توجه به اینکه از مدعیان اول فصل پرسپولیس و استیل آذین از کورس جا ماندند ، به نظر شما میتوانیم سهمیه آسیایی را کسب کنیم ؟ تیم ما پتانسیل بالای دارد و انشاا... با کمک هواداران در صورت عدم بدشانسی میتوانیم جزء تیم های رده ای اول و دوم جدول باشیم و این دور از ذهن نیست

حرف خاصی اگه مونده بفرمائید ؟ جا داره از تمام هواداران که همیشه با حضور خود ما را حمایت میکنند تشکر کنم و هواداران بدانند من به شخصه برای این هواداران احترام خاصی قائلم و همیشه در فکر این هستم که چگونه میتوانم ذره ای از محبت این عزیزان را جبران کنم ، از همشون ممنونم دست تک تکشون رو میبوسم


سرمربي تيم فوتبال شهرداري تبريز:
متفاوت تر از گذشته، مقابل تراكتورسازي ظاهر مي شويم
'حميد درخشان' افزود: شهرداري هر هفته بهتر از هفته قبل مي شود و نسبت به پنج هفته پيش و بازي مقابل تراكتورسازي در جام حذفي كه با نتيجه پنج بر دو مغلوب شديم، تفاوت بسياري كرده است.
وي خاطر نشان كرد: البته تيم شهرداري هنوز براي رشد و پيشرفت جا دارد و نبايد اينگونه طلقي شود كه اين تيم به مرز آمادگي كامل رسيده و هيچ خطري آن را تهديد نمي كند.
وي كسب يك امتياز از بازي استقلال و سه امتياز در بازي با نفت را نويدبخش آينده اي روشن براي تيم شهرداري دانست و گفت: بازيكنان تيم كم كم به اين باور رسيده اند كه مي توانند مقابل هر تيمي بدون استرس ظاهر شوند و نتيجه بگيرند.
درخشان در مورد تيم تراكتورسازي نيز اظهار داشت: اين تيم يكي از تيم هاي حال حاضر ليگ برتر است و بازيكنان خوبي در اختيار دارد اما با نمايش خوبي كه مقابل اين تيم خواهيم داشت نشان خواهيم داد كه شهرداري در حال رشد است.
وي ابراز اميدواري كرد هواداران و علاقه مندان دو تيم با حضور در ورزشگاه و تشويق تيم هاي خود، شاهد يك بازي خوب از طرف هر دو تيم باشند.

مسئولان پتروشيمي، اين تيم را از چاله به چاه مي اندازند

با توجه به خنثي بودن هيئت مديره تيم دوچرخه سواري پتروشيمي، سرنوشت اين تيم را به آنها سپردن، از چاله به چاه افتادن است.

كاظم خاتون آبادي مربي تيم دوچرخه سواري پتروشيمي تبريز با بيان اين مطلب افزود:سرنوشت تيم پتروشيمي تبريز نبايد برعهده هيئت مديره اين تيم باشد زيرا تصميم هيئت مديره بي اثر است و تصميم گيرنده هاي اصلي ،مجمع و مسئولان ذيربط تيم پتروشيمي هستند.

وي تصريح كرد:شش ماه پيش در مجمع پتروشيمي تبريز اعلام شد كه اين تيم حق هيچ گونه عقد قرارداد جديدي را ندارند با وجود اينكه معاون وزير درامور پتروشيمي تبريز مي دانست كه تصميم گيرنده اصلي مجمع پتروشيمي است اما تصميم گيري را بر عهده هيئت مديره اين تيم گذاشته است.

خاتون آبادي ادامه داد:قرار است تيم پتروشيمي اردوي نخست خود راپنجم دي در عسلويه برگزار كند و همچنين بعد از آن در تور لانكاوي، تورتايوان و دراردوهاي ديگر شركت كند كه در صورت منحل شدن اين تيم دوچرخه سواري، تمام برنامه هاي ما لغو مي شود.

وي در پايان اظهارداشت:با توجه به اينكه رياست محترم جمهور به مبحث ورزش اهميت بسياري دهند،تيم دوچرخه سواري پتروشيمي تبريز تنها اميدش به آنها و يا مسئولان سازمان تربيت بدني است.


نوشته شده در ساعت توسط ترختورچی|

تراكتور - شهرداري، يك دربي دو انگيزه


در اين بازي كه از حساسيت خاصي براي هر دو تيم برخوردار است تيم تراكتورسازي براي ماندن در جمع مدعيان و كسب سهميه آسيايي و شهرداري براي فاصله گرفتن از تيم هاي ته جدولي و تحكيم جايگاه خود در ميانه هاي جدول رده بندي به مصاف هم مي روند و هر دو تيم به سه امتياز بازي چشم دوخته اند.

ديدار رفت اين دو تيم كه چهاردهم مرداد ماه گذشته و در ورزشگاه خالي از تماشاگر يادگار امام (ره) تبريز برگزار شد به دليل عدم حضور تماشاگران بازي از جذابيت چنداني برخوردار نبود و با نتيجه مساوي يك بر يك به پايان رسيد.

اما در اين بازي كه ميزبان آن تيم تراكتوسازي تبريز است ،انتظار مي رود دو تيم با حضور تماشاگران علاقه مند تبريزي كه بيشتر طرفدار تراكتورسازي تبريز خواهند بود بازي زيبا و جذابي از خود به نمايش بگذارند.

اما تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز كه با شكست يك بر صفر تيم راه آهن در هفته نوزدهم در تهران، گام مهمي در راه كسب سهميه آسيايي برداشت و در جمع مدعيان قرار گرفت براي كسب سه امتياز بازي از ميل بيشتري برخوردار است.

اين تيم كه دومين سال متوالي خود در ليگ برتر را تجربه مي كند از همان آغاز ليگ دهم، كسب سهميه آسيايي را براي خود هدف قرار داده است و هواداران اين تيم نيز نسبت به تحقق اين هدف بسيار اميدوار هستند.
البته با حذف تيم تراكتورسازي تبريز از گردونه رقابت هاي جام حذفي، اين تيم تنها يك راه براي رسيدن به آسيا دارد و آن قرار گرفتن در بين سه

تيم برتر ليگ و يا در صورت قهرماني تيم هاي اول تا سوم ليگ برتر در جام حذفي، ايستادن در رده چهارم ليگ برتر است.
تراكتورسازي در روي كاغذ از شانس بيشتري براي پيروزي در اين ديدار بهره مند است اما نبايد از متحول شدن شهرداري و تغيير اين تيم پس از آمدن 'حميد درخشان' غافل بود.

شهرداري تبريز نيز در هفته نوزدهم با نتيجه يك بر صفر نفت تهران را در ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز شكست داد و حداقل از لحاظ روحي با تراكتورسازي در يك شرايط قرار دارد.

اين تيم كه عنوان بدترين خط دفاعي ليگ را با دريافت 35 گل در 19 بازي در اختيار دارد در مقابل از خط حمله خوبي نيز برخوردار است و مهاجمان اين تيم تاكنون 26 بار دروازه حريفان را باز كرده اند كه اين رقم در تراكتورسازي تنها 22 گل است .
البته تيم تراكتورسازي نيز پس از ذوب آهن اصفهان، بهترين خط دفاعي را در اختيار دارد و تاكنون 14 بار دروازه اين تيم باز شده است.

هشت برد، هفت تساوي و چهار باخت حاصل تلاش تراكتورسازي تا پايان هفته نوزدهم است و شهرداري از اين لحاظ درست برخلاف تيم تراكتورسازي عمل كرده و چهار برد، هشت تساوي و هفت باخت در كارنامه خود دارد.

از نظر آماري نيز دو تيم تاكنون شش بار به طور رسمي رو در روي هم قرار گرفته اند كه سهم تراكتورسازي سه برد بوده و شهرداري بردي مقابل تراكتورسازي نداشته و سه بازي نيز به تساوي كشيده شده است.
اولين ديدار رسمي دو تيم در ليگ يك فصل 76 برگزار شد كه تراكتورسازي در ديدار رفت دو بر يك برنده شد و در بازي برگشت دو بر دو مساوي كرد.

سومين ديدار دو تيم نيز در فصل 77 با تساوي دو بر دو پايان يافت و اما در بازي برگشت اين تيم تراكتورسازي بود كه با يك گل شهرداري را شكست داد.

اما اين دو تيم در ليگ برتر تنها يك بار به مصاف هم رفته اند كه با تساوي يك بر يك خاتمه يافت.
آخرين مصاف اين دو تيم نيز در جام حذفي فصل جاري صورت گرفت كه تراكتورسازي با نتيجه پر گل پنج بر دو از سد شهرداري گذشت و سومين برد خود مقابل اين تيم را رقم زد.

در هفتمين رويارويي دو تيم كه روز پنج شنبه اين هفته در ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز برگزار مي شود ، تراكتورسازي براي چهارمين برد و شهرداري براي رقم زدن اولين برد به مصاف هم خواهند رفت.


زوران اسمیلسکی: اعتبار ماشین سازی کم از تراکتور سازی نیست

سرمربی جدید تیم فوتبال ماشین سازی تبریزگفت: تیم ماشین سازی با توجه به سابقه و قدمتی که دارد اعتبارش کمتر از تراکتور سازی نیست.

به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی ماشین سازی دبیری تبریز ، زوران اسمیلسکی در خصوص چگونگی پیوستنش به تیم فوتبال ماشین سازی گفت: چند روز پس از اینکه سرمربی ماشین سازی استعفا کرد ، مسئولان باشگاه در خصوص همکاری با من تماس گرفتند و من نیز با تمام علاقه و اشتیاق از این موضوع استقبال کردم.
وی ادامه داد: من با توجه به اینکه یک مربی حرفه ای هستم ، از تمام زوایا پیشنهاد باشگاه را بررسی کردم و پس از برگزاری چند جلسه با افشین دبیری مدیرعامل و دکتر شهرام دبیری رییس هیئت مدیره باشگاه ، برای نشستن روی نیمکت این تیم به توافق رسیدم.
زوران اسمیلسکی با اشاره به اینکه علاقه خاصی به تیم های تبریزی دارد ، اظهار داشت: من قول داده بودم که بار دیگر به تبریز بازگردم و در یکی از تیم های این شهر مربیگری کنم. اکنون خوشحالم که دوباره به تبریز آمده ام و سرمربی یکی از تیم های ریشه دار و معتبر این شهر شده ام.
وی با بیان اینکه جایگاه ماشین سازی بایستی بسیار فراتر از وضعیت فعلی باشد ، تصریح کرد: ماشین سازی با توجه به سابقه و قدمتی که دارد اعتبارش کمتر از تراکتور سازی نیست و نباید اکنون در چنین وضعیتی باشد.
سرمربی ماشین سازان افزود: من دانسته هایم از ماشین سازی محدود به حال نیست و از قبل نسبت به این تیم شناخت داشتم. ماشین سازی اکنون وضعیت جالبی در جدول رده بندی مسابقات لیگ یک ندارد و این شرایط بایستی بهبود یابد.
وی ماشین سازی را یکی از تیم های محبوب ایران دانست و گفت: ماشین سازی یکی از تیم های محبوب و پرطرفدار ایران است ، اما با توجه به اینکه این تیم نتایج چندان جالبی در سالهای اخیر نگرفته ، هواداران استقبال خوبی از بازی هایش نمی کنند.
وی ادامه داد: من امیدوارم هواداران همیشه همراه ماشین سازی بار دیگر حمایت خود را ادامه دهند تا این تیم محبوب به روزهای اوج گذشته خود بازگردد.
اسمیلسکی در پایان خاطر نشان ساخت: هدف من این است که با ماشین سازی نتایج بهتری بگیرم و جمعیت هوادار این تیم را دوباره به استادیوم بکشم که امیدوارم با حمایت مسئولان باشگاه ، رسانه ها و خود هواداران این مهم را انجام دهم.
زوران اسمیلسکی ابتدای هفته جاری و پس از مذاکره با مسئولان باشگاه ماشین سازی دبیری تبریز ، سکان هدایت فنی تیم فوتبال این باشگاه را به دست گرفت. وی دو فصل پیش به همراه تیم پتروشیمی تبریز در رقابت با تیم هایی همچون استیل آذین و شهرداری تبریز ، تا آستانه صعود به مرحله پلی آف پیش رفت اما با کسب رتبه سومی ، از رسیدن به پلی آف بازماند. وی اواسط فصل قبل ودر شرایطی که پتروشیمی خطر سقوط به دسته پایین تر را به شدت احساس میکرد ، به کمک این تیم آمد و موفق به حفظ فیروزه ای پوشان در لیگ یک شد.

 


مصاحبه با صالح پناهی سرپرست شهرداری تبریز

آقای صالح پناهی از وضعیت آمادگی بفرمایید ، در حال حاضر تیم در چه وضعیتی است ؟

تیم بعد از آمدن آقای درخشان تیم پیشرفت قابل توجهی داشته و تیم رفته رفته بهتر هم می شود و در این چند بازی اخیر هم نتایج خوبی گرفتیم تا حداقل نیم فصل را با امتیاز خوبی به اتمام برسانیم در دیدار با استقلال در تهران نتیجه تساوی نتیجه ایده عالی بود و اگر حتی میثم در آن لحظه بهتر عمل می کرد حتی سه امتیاز بازی را نیز کسب می کردیم و بعد از آن در دیدار با نفت نتیجه خوبی گرفتیم و توانستیم با عنایت خدا سه امتیاز بازی را کسب کنیم و اگر در این دیدار پیش رو هم امتیاز لازم را بگیریم پیشرفت بسیار خوبی داشتیم و حتی ما در بازی های خارج خانه اخیر تنها یک باخت داشتیم و آن باخت هم کامالا شانسی و بر حسب تصادف بوده چون خود فولادی ها هم فکر نمی کردند ما را ۴ -۰ ببرند و در داخل هم بعد از حضور آقای درخشان ۲ برد را کسب کردیم و حتی در بازی با پاس همدان نیز در آستانه برد قراراشتیم که بدشانسی مانع پیروزی ما شد و انشالله از این بهتر هم می شویم .

بازی بعد شهرداری مقابل همشهری اش تراکتورسازی است این بازی رو چطور می بینید ؟

برای بازی با تراکتورسازی با اطمینان می گویم که با امتیاز خارج می شویم زیرا تیم ما به خودباوری کافی رسیده است و در این بازی هرکس بتواند از فرصت استفاده کند پیروز خواهد شد ولی انشالله نتیجه به نفع ما خواهد بودو اگر بچه ها در زدن ضربات آخر دقت کافی را بکنند نتیجه از آن ماست و آمادگی تیم در شرایطی است که تراکتور بدون امتیاز بماند.

برای این بازی محروم یا مصدومی نداریم ؟

نه خوشبختانه محرومی برای این بازی نداریم ولی آقای محمد ایران پوریان در بازی قبلی با نفت از ناحیه پا دچار مصدومیت خواهد بود و مدت یک ماه نمی تواند بازی کند.

شما خودتان یکی از بازیکنان شهرداری در سال های پیش بودید آیا در آن زمان با تراکتور رو به شدید؟

بله ، ما در آن زمان بیشتر بازی های رسمی را مساوی کردیم ولی در بازی های دوستانه و جام سرداران بارها توانستیم تراکتور را شکست دادیم.

ظاهرا یک دوره اردوی بدنسازی برای تیم در نظر گرفته شده است در این مورد هم توضیح بفرمایید.

ما بعد از بازی با تراکتور یک هفته برای بازیکنان استراحت در نظر گرفته ایم و پس از آن ۱۰ روز به اردو خواهیم رفت البته مکان اردو هنوز به طور قطع مشخص نشده ولی در حال رایزنی هستیم و من پیش بینی می کنم که این اردو برای ما خیلی مفید خواهد بود چون قبل از فصل ما بدنسازی نداشتیم ودر این مدت می توانیم به خوبی بدنسازی کنیم و به عقیده من بعد از نیم فصل تیم ما یک تیم کاملا متحول شده خواهد بود.

به عنوان آخرین سوال بیشترین چیزی که اکنون در دور بر تیم شهرداری به چشم می خورد کاهش شدید تماشاگر در بازی های تیم هست به نظر شما دلیل این امر چیست؟

عامل را من فقط نتایج می دانم و اگر انشالله تیم نتایج بهتر بگیرد یقین بدانید که حمایت تماشاگر هم بیشتر خواهدشد همین طور که قبلا برای بازی های شهرداری کمتر از ۲۰ هزار نفر تماشاگر نبود الان هم چون ما نتایج ضعیف تماشاگر را خیلی اذیت کردیم و حق هم دارند نیایند ولی به هواداران و تماشاگران این وعده را می دهم که در نیم فصل دوم وضعیت تیم از این بهتر خواهد بود و به دنباله آن قطعا حمایت تماشاگران و هواداران پر رنگ تر خواهد شد .

 


تمرین ماشین سازان هر روز در یک میدان؛
محل مسابقات تا اطلاع ثانوی نامشخص است

انگار قرار نیست مشکلات ماشین تمامی یابد. تیم ماشین سازی در بازیهای اخیر خود نتایج چندان مناسبی کسب نکرده است.
البته با آمدن زوران اسمیلیسکی مرد محبوب تبریزیها به تیم ماشین امید هواداران ماشین به بازگشت تیم به روزهای اوج پررنگ تر می شود ولی مسئله ای که باعث ناراحتی اهالی فوتبال و دوستداران ماشین سازی تبریز است عدم وجود یک زمین تمرین اختصاصی و یا ثابت برای تیم می باشد.

به طوری که مدیرعامل تیم نیز در برنامه زنده تلویزیونی زبان به گلایه می گشاید. البته این مشکل مختص ماشین سازان نیست و بقیه تیم های تبریزی هم مشکل زمین تمرین دارند.

ولی مشکل ماشین سازان نسبت به سایر تیم های تبریزی بیشتر است چرا که این تیم علاوه بر در اختیار نداشتن زمین مناسب تمرینی با مشکل مشخص نبودن استادیوم محل بازی اش نیز مواجه است.

یک بازی در یادگار ، یک بازی در زمین غیراستاندارد لشگر عاشورا، یک بازی در بنیاندیزل . و نتیجه این می شود که افشین دبیری اعلام می کند: ما هم در بازیهای خانگی احساس میهمان بودن می کنیم و بازی خانگی امتیازی برای تیم ماشین سازی محسوب نمی شود. هواداران در چند ساعت آخر مانده به مسابقه از محل بازی مطلع می شوند.

راستی چه می شود اگر باغشمال یعنی خانه سنتی تیم ماشین سازی در اختیار این تیم قرار گیرد.

قطعا و مطمئنا هواداران ماشین سازی باهوش تر و منضبط تر از آن هستند که بهانه ای به دست کسی بدهند. اصولا ما در تبریز بهترین هواداران ایران را داریم.


بوناچيچ: گسترش فولادتبريزمديران موفق وكاربلدي دارد

لوكابوناچيچ درگفتگو باسايت خبري باشگاه گسترش فولادتبريزاظهارداشت: باشگاه گسترش فولادتبريزمديران موفق وكاربلدي همانندمحمد مهدي دادرس دارد.

سرمربي تيم فوتبال گسترش فولادتبريزافزود: كاركردن دراين باشگاه دركناربزرگاني مثل ناصرحجازي برايم حائزاهميت است.
وي ادامه داد: تيم گسترش فولادتبريزپتانسيل صعودبه ليگ برترراداردوماموريت من احرازسومين سهميه تبريزدرليگ برتربه همراه گسترش فولاداست.
بوناچيچ اضافه كرد: هدف من دركارمربيگري دستيابي به كسب افتخارات جديداست ودوست دارم با گسترش فولادبه اين مهم نائل آيم.
لوكابوناچيچ مديريت موفق وتجارب ارزنده محمدمهدي دادرس رادرباشگاه گسترش فولادتبريزعاملي مهم براي تحقق برنامه صعودتيم فوتبال گسترش فولادبه ليگ برترفوتبال باشگاه هاي ايران عنوان كرد.


دستيارايراني لوكابوناچيچ سرمربي تيم فوتبال گسترش فولادتبريزمشخص شد.

گزارش سايت خبري باشگاه گسترش فولادتبريزحاكي است آتيلاحجازي بعنوان دستياراول لوكابوناچيچ درتيم فوتبال گسترش فولادتبريزانتخاب ومشغول بكارشد.
آتيلاحجازي بادارابودن مدرك مربيگري وتجربه پيشين دراين كسوت بنابه درخواست لوكابوناچيچ به جمع اعضاي كادرفني تيم فوتبال گسترش فولادتبريزاضافه شد.
پيشتربوناچيچ قصداستفاده ازكمك خارجي رادركنارخودداشت امامطابق رويكردباشگاه دربهادادن به مربيان داخلي ازميان گزينه هاي مطرح آتيلاحجازي رابعنوان دستيارايراني خودبرگزيد

 

نوشته شده در ساعت توسط ترختورچی|


آخرين مطالب
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»

Design By : Pichak